Держаудитслужба: У роботі КП "Фармація" виявлено порушень на понад 1,2 млн. грн.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація» за період з 01.07.2015 по 31.10.2019 виявили фінансових порушень на загальну суму понад 1,2 млн грн, зокрема, фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 820 тис. грн.

Через установлення не передбачених законодавством надбавок за вислугу років, збільшення обсягу робіт керівним працівникам та порушень при виплаті заробітної плати за час відпустки Підприємство завищило витрати на оплату праці на загальну суму понад 622 тис. грн, через що зайво нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на суму понад 153 тис. грн.

Ревізією встановлено здійснення ЧОКП «Фармація» витрат на благодійну допомогу з перевищенням граничного розміру, визначеного законодавством, а також на юридичні, консультаційні та інформаційні послуги, поліпшення основних фондів понад визначені фінансовим планом обсяги на суму понад 211 тис. грн.

Окрім того, мережа аптечних пунктів Підприємства, які рішенням обласної ради були звільнені від орендної плати за виділені їм приміщення за умови дотримання обмежень на торговельні (роздрібні) надбавки при реалізації лікарських засобів, здійснювала ціноутворення на загальних підставах. Як результат, було недоотримано орендодавцями та відповідними бюджетами суму понад 44 тис. грн.

За недотримання вимог законодавства з фінансових питань 6 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
06.04.2020 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter