Влада України має зробити кроки назустріч внутрішнім інвесторам

В експертному середовищі України триває обговорення результатів зустрічі Володимира Зеленського з власниками великого бізнесу. Президент просив допомоги державі в протидії корона вірусу. У результаті було досягнуто угоду про створення спецфонду з орієнтовним обсяг – 12-13 мільярдів гривень.

Криза – гарний привід побачити, ху із ху. Президент нагадав бізнесу про соціальну відповідальність. Присутні на зустрічі не сперечалися.

Звісно, подібний спецфонд – то не лише про патріотизм. І не тільки – хто ж, як не ми. Має місце цілком прагматичний розрахунок. Щоб завтра заробляти в країні, зараз її слід врятувати. Крупний бізнес розуміє то краще, ніж армія українських чиновників, які утримуються за його ж податки. Тому часто-густо говорити про соціальну відповідальність бізнесу в нинішніх надзвичайних умовах навряд чи потрібно. Розмір фінансової допомоги з боку бізнесу справді вражаючий…

Але коли коронавірусні сурми більше не звучатимуть, влада в Україні задля власного ж самозбереження повинна наскільки можна швидше змінити правила гри для крупного бізнесу.

Ситуація у вітчизняній економіці складна, передкризова. ВВП падає. Та й увесь світ на порозі масштабної економічної кризи, обсяги якої зараз ніхто передбачити не береться.

У новітній історії України унікальна ситуація: Президент та Уряд спираються на монобільшість у Верховній Раді. Тому нічого не заважає парламентаріям підтримати внутрішнього інвестора законодавчо закріпленою зміною правил гри.

Мова не йде про те, що іншим разом (не дай Боже – інша криза) великий бізнес не допоможе. Допоможе, бо …приречений підставляти державі плече.

Але Верховна Рада повинна вже зараз напрацювати системні зміни в законодавстві, спрямовані на комплексну підтримку великого українського бізнесу. Який (то – найголовніше) є «світлим», працює за прозорими правилами та є основним наповнювачем державного та місцевих бюджетів.

«Зелена законодавча вулиця» крупному українському бізнесу автоматично витягне з трясовини середній та малий бізнеси, мінімізує економічні ризики для держави в цілому. Це можливо, коли українська влада зробить великий крок назустріч внутрішньому інвестору і закріпить правила, єдині для всіх без винятку.

Саме тоді Україна справді зміниться.
21.03.2020 20:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter