Нацбанк днями затвердить правила кредитних канікул в Україні на період карантину

Національний банк днями затвердить стандартні правила кредитних канікул для всіх.

Про це повідомила заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Найближчими днями ми фіналізуємо правила пільгового користування кредитами. Це стосуватиметься всіх позичальників - і великих компаній, і малого та середнього бізнесу, і фізичних осіб", - сказала вона під час прес-брифінгу онлайн у п'ятницю.

"Ці підходи будуть стандартизовані. Їх ухвалить правління, і таким чином вони будуть впроваджені банками", - додала Рожкова.

На період карантину Національний банк дозволив застосувати пільговий режим обслуговування до всіх працюючих кредитів станом на вечір 7 березня .
18 березня Президент Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу, зокрема, - щодо підтримки платників податків та щодо доступності лікарських засобів і медичних виробів.

Зокрема, з 1 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.

Також у вказаний період не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ.

Також запроваджується мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня до 31 травня 2020 року.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству соціальної політики та Міністерству економіки прорахувати суму коштів та обрати категорії громадян (або можливо це будуть всі без виключення) для відшкодування частини комунальних платежів на час введеного карантину.

Економічна правда
20.03.2020 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter