В Умані на третину подорожчав тариф на водопостачання

Як інформує Суспільне:ua, в Умані тарифи на воду здорожчали на третину. Якщо раніше в місті послуги водопостачання та водовідведення коштували 34 гривні за кубометр, то тепер – 45, розповідає економіст підприємства "Уманьводоканал" Алла Шелепко. Такі ціни на початку лютого затвердила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та компослуг.

Пенсіонерка Людмила Керніцька в грудні за послуги водопостачання та водовідведення заплатила 170 гривень, а в січні – 240. Каже, що хоч і економить, а сума в платіжках – чимала: "І попрати, і посуд помити, і їсти приготувати, і помитися. Загалом, дуже тяжко, дуже тяжко. Ціни на воду підіймають, а якість погана. Буває набереш у каструльку води, залишиш її на декілька діб, а на дні – мул".

За комунальні послуги жінка в середньому віддає 1400 гривень на місяць. Вважає, що при нинішніх пенсіях і зарплатах тарифи на воду не можна було підвищувати: "Я не розумію, чому в нас така дорога вода. Раніше була дешевше, то трохи легше була, а тепер підвищують тарифи, то я не знаю чому. Що це таке робиться? Я не знаю…".

Тарифи на воду від 5 лютого в місті зросли на 35 відсотків. Згідно із постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, централізоване водопостачання тепер вартує 25 гривень 80 копійок за кубометр води. Тоді як раніше – 20 гривень 30 копійок. Послуги централізованого водовідведення коштуватимуть 19,20 за кубометр. Попередньо ж містяни сплачували – 13,80. Тарифи підвищили, бо здорожчали й витрати підприємства, - говорить економіст підприємства "Уманьводоканал" Алла Шелепко: "На тарифи вплинули такі основні складові: це заробітна плата, електроенергія та реагенти. Із нового року зросла мінімальна заробітна плата. І електроенергія теж. Протягом 2019 року дуже змінювалась вартість електроенергії відповідно до закону про ринок електроенергії".

На собівартість води для уманчан, впливає й те, що вона покупна, додає Алла Шелепко: "У місті Умань власної води майже немає, тому ми змушені купувати за 136 кілометрів в місті Біла Церква. Це є водовід Біла Церква – Умань, який теж уже зношений і потребує додаткових витрат на обслуговування, матеріали, електроенергію, той же гіпохлорид".

Умань – місто на південному заході Черкаського регіону. Нині тут тариф на водопостачання й водовідведення дорожчі удвічі, ніж в обласному центрі.
14.02.2020 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter