Карась: У січні за тепло споживачі отримають від "Черкаситеплокомуненерго" дві платіжки

Як інформують у міськраді Черкас, віднині споживачі тепла в Україні і Черкасах зокрема замість однієї отримуватимуть дві платіжки. Відповідне нововведення урядовців і Верховної Ради сьогодні прокоментував директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

За його словами, ухвалені на законодавчому рівні зміни у наданні послуг теплопостачання вступили в силу з середини січня цього року. Тож вже у цьому місяці за опалення теплопостачальні підприємства змушені розсилати своїм споживачам по дві платіжки. Одна - за старим зразком - за першу половину січня, а друга – за новим зразком – за другу половину.

– При цьому платіжка за другу половину січня складатиметься з п’яти частин, де докладно розписуються усі складові, які входять у загальну вартість теплопостачання. Тому споживач муситиме здійснювати не один, а п’ять різних платежів, та ще й на різні рахунки. Відзначу, що попередно теплопостачальні підприємства інформували профільне міністерство про складність нової системи для споживача. Але там знайшли специфічний вихід – зобов’язали в майбутньому зробити платіжки ще й кольоровими та доповнити їх QR кодом, – розповів Павло Миколайович.

А також додав, що такі нововведення не кращим чином позначаться насамперед на бюжеті містян. Оскільки виготовлення кольорових платіжок, які до того ж будуть значно довші, коштуватиме дорожче.

– Приміром, раніше платіжка вміщувалась на одній четвертій стандартного аркуша, а тепер займає цілий аркуш. Тож замість 30 тисяч гривень, які наше підприємство щомісяця витрачало на друк і доставку платіжок, доведеться витрачати 120 тисяч. І це ще без урахування кольорового друку. Варто зазначити, що аналогічні законодавчі нововведення торкнуться з наступного місяця і платіжок за гарячу воду, – наголошує Павло Карась.
11.02.2020 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter