Турецькі інвестори обіцяють Смілі модернізацію водоканалу, сонячні батареї та завод з переробки пшениці

Турецькі інвестори обіцяють Смілі модернізацію водоканалу, сонячні батареї та завод з переробки пшениці За інформацією Сміла.ua, 5 лютого у нашому місті влада приймала представників турецьких підприємств. До Сміли також приїхали заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заступники міських голів Кам’янки, Чигирина, Звенигородки та ін.
Спочатку провели нараду у Будинку рад.

Представники турецьких компаній "ARASYA" і "EMTA ENERJI ELEKTRIK" проінформували про свої інвестиційні плани у Смілі та в Черкаській області.

У нашому місті вони розробляють проект модернізації мереж КП "ВодГео". Проект буде готовий і представлений громаді до 20 лютого.

Також турків цікавить питання розташування на території міста сонячних батарей. У майбутньому можливе будівництво заводу з переробки пшениці. Також туркам сподобалась якість нашої води. Вони б хотіли розливати воду і транспортувати у посушливі арабські країни.

У межах Черкаської області турецьких представників зацікавило використання черкаського аеропорту як вантажного, питання переробки сміття та купівлі пшениці, вирощеної на території області.

Інвестори розповіли про свій досвід роботи з будівництва сонячних батарей у Туреччині і в Азербайджані. Співпрацю в Україні вони хотіли б розпочати саме з міста Сміли та Черкаської області, оскільки особисто знайомі з міським головою Олексієм Цибком.

Заступник голови ОДА Дмитро Ляшов зазначив, що з боку облдержадміністрації бюрократичні та адміністративні процеси будуть максимально скорочені і наступний етап роботи буде продовжено на рівні департаментів.

Олексій Цибко повідомив, що реалізація проекту встановлення сонячних батарей коштує 46 млн євро. Згідно з українським законодавством, місто зможе отримати до міського бюджету 10% від вартості проекту. До того ж реалізація проекту з модернізації КП "ВодГео" чергу дасть можливість налагодити водопостачання та позбутися великих втрат води.

Тож наступна зустріч з турецькими інвесторами відбудеться орієнтовно до 20-го лютого, коли на розсуд громади буде надано проект модернізації КП "ВодГео", над яким турецькі спеціалісти працюють вже декілька місяців.
07.02.2020 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter