ОДА: Більшість жителів Черкащини отримали платіжки за тепло з меншими сумами

ОДА: Більшість жителів Черкащини отримали платіжки за тепло з меншими сумами Як інформують у Черкаській ОДА, сьогодні в області є 14 підприємств теплоенергетики, що надають послуги населенню. Більшість жителів Черкащини вже отримали платіжки за тепло із меншими сумами. Проведення перерахунку стало можливим завдяки зниженню ринкової ціни на газ у грудні 2019 року.

Про суми знижок в платіжках (середній показник):

– однокімнатній квартирі – 167 грн. Буде коливатись від 50 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 258 грн (м. Ватутіне).

– двокімнатній квартирі – 255 грн. Буде коливатись від 62 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 365 грн (м. Ватутіне).

– трикімнатній квартирі – 333 грн. та буде коливатись від 90 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 485 грн (м. Ватутіне).

– Отримую багато запитань із приводу перерахунку в обласному центрі. Роз’яснюю: діяльність двох підприємств, які забезпечують мешканців черкаських будинків теплом, регулює безпосередньо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. «Черкаська ТЕЦ» – приватне акціонерне товариство, «Черкаситеплокомуненерго» – комунальне підприємство міста Черкаси. Черкаська ОДА попередньо ініціювала нараду за участі міського голови Черкас та керівників підприємств, на якій рекомендували переглянути можливість перерахунку. Але обласна адміністрація не має повноважень втручатися у діяльність підприємств, – говорить голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Рекомендаціями Кабміну щодо перерахунку скористалися інші обласні центри України та органи місцевого самоврядування Черкащини.

Нагадаємо, що у 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.

24 грудня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», якою надано можливість (право) підприємствам теплопостачання здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 рр.
28.01.2020 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter