У Черкаській ОДА заслухали представників підприємств Черкас та Сміли, на яких є заборгованість по зарплаті перед працівниками

У Черкаській ОДА заслухали представників підприємств Черкас та Сміли, на яких є заборгованість по зарплаті перед працівниками Як інформують у Черкаській ОДА, причини й шляхи вирішення проблеми із заборгованістю на підприємствах Черкас і Сміли заслухали сьогодні на черговому засіданні тимчасової комісії ОДА з погашення заборгованості із заробітної плати. Його провів перший заступник очільника області В’ячеслав Швець. Він, зокрема, повідомив присутнім про останні дані щодо заборгованості в області.

Так, упродовж 2019 року заборгованість із виплати зарплатні зменшилась на 13 млн грн (на 22,2%) і станом на 1 січня 2020 року становила 45,5 млн грн. У структурі боргу на економічно активні підприємства припадає 63,6%, підприємства-банкрути – 32% та на економічно неактивні – 4,4%.

Цього разу заслухали представників трьох підприємств, зокрема Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина № 14» Міністерства охорони здоров’я, ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України № 62», КП «Служба утримання будинків «Митниця» Черкаської міської ради.

За останньою інформацією, на КП «Служба утримання будинків «Митниця» заборгованість відсутня. Проблемним на сьогодні є питання погашення боргів із заробітної плати в Державному закладі «Спеціалізована медико-санітарна частина №14». Оскільки, заклад не належить ні до державного, ні до місцевого бюджетів. Борг по заробітній платі сягає 1,1 млн грн,
як не бюджетна заборгованість. Упродовж трьох років підприємство намагались реанімувати, зокрема й зі спробами реформувати установу, приміром, у центр реабілітації атовців чи центр первинної медико-санітарної допомоги та ін. Однак порозуміння з керівництвом закладу не було. Як наслідок, підприємство перестало існувати, а приміщення руйнується.

Водночас критичною є ситуація на Підприємстві державної кримінально-виконавчої служби України № 62. Заборгованість тут сягає 160 тис. грн. Із 400 засуджених на виробництві задіяні лише 30 осіб. Саме ж виробництво не розвивається, замовлень майже немає. Це шлях в нікуди.

За словами В’ячеслава Павловича, керівники мають бути зацікавленими в розвитку свого підприємства, а якщо виникає необхідність – шукати раціональні методи для його відновлення чи реанімації.
24.01.2020 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter