2020 року ціни на квитки в потягах в Україні щомісяця зростатиме на 2 %

2020 року ціни на квитки в потягах в Україні щомісяця зростатиме на 2 % Про наміри здійснювати поетапну індексацію тарифів на перевезення пасажирів у наступному році заявила «Укрзалізниця». Дорожчати ціни на квитки почнуть з 1 березня. Вони підвищуватимуться щомісяця на 2% до 31 грудня 2020 року в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу Інтерсіті+, інформує Новий день.

«Таким чином, ціна на квитки зростатиме несуттєво та поступово», — йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою «Укрзалізниці».

Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 року. Відтоді, як стверджують в «Укрзалізниці», значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (на 64%), запасні частини до вагонів (на 35%) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень. «Пасажирські перевезення з року в рік є збитковими для компанії і фінансуються за рахунок перехресного субсидіювання з доходів від вантажних перевезень. Компанія прогнозує, що у 2020 році збитки від пасажирських перевезень можуть сягнути 14,3 млрд грн. При цьому залізниця не отримує від держави коштів на оновлення пасажирського рухомого складу, хоча це і передбачено ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт», — повідомляє прес-служба.

В «Укрзалізниці» обіцяють, що за рахунок індексації тарифів протягом 2020 року вона збирається придбати 26 вагонів та ще 40 модернізувати. На це планується витратити біля 1,1 млрд. гривень.
09.12.2019 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter