Україна й досі не домовилася з Росією про транзит газу на 2020 рік

Україна й досі не домовилася з Росією про транзит газу на 2020 рік Україна і Росія досі не домовилися про новий контракт на транзит газу. Старий закінчується в кінці року.

Мінєнерго оцінює ризик припинення транзиту російського газу в 100%. Про це в понеділок, 25 листопада, заявив міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель.

"Підземні газосховища підготовлені в тих обсягах для того, щоб ми пройшли зі стабільним газопостачанням, теплопостачанням зимовий період, коли у нас є 100% ризик того, що буде припинено транспортування газу. Що це означає? У нас на 30% більше запасів, ніж зазвичай, газу, ми з цими запасами газу можемо повноцінно вийти з опалювального сезону і забезпечити газопостачання в реверсному режимі, забезпечити кожного українця як електричною енергією, так і газом", - зазначив Оржель.

Як уточнює ЕП, також Оржель заявив, що в разі підписання нової угоди про транзит із Газпромом, ціна може стати однією з найдешевших в історії переговорів.

Оржель підкреслив, що підписання нової угоди є абсолютним пріоритетом у планах Міненерго і зазначив, що з прийняттям анбандлінгу питання подальших контрактів буде вирішуватися тільки з урахуванням економічної доцільності, без будь-якого політичного тиску.

"Якщо ми підпишемо договір на транспортування з Газпромом, враховуючи ті запаси наявних в українських і європейських газосховищах, ми можемо стати свідками однієї з історично найдешевших цін на газ цієї зими", - резюмував міністр енергетики.

Кореспондент
25.11.2019 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter