Бондаренко: Держбюджет на 2020 рік - це повне згортання децентралізації в Україні

Бондаренко: Держбюджет на 2020 рік - це повне згортання децентралізації в Україні Як інформують у міськраді Черкас, сьогодні вранці міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у відеозверненні поділився своїми враженнями від бюджету 2020. На думку міського голови, це повне згортання децентралізаційних процесів, оскільки бюджет Черкас буде скорочений приблизно на 40%.

«Про які децентралізаційні процеси може йти мова, коли фактично ми отрмаємо бюджет виживання або проїдання. Приміром, друга ланка медичних професій не буде фінансуватися і дофінансовуватися, оскільки неодноразово від міністрів лунають заяви, що у нас занадто багато вчителів і занадто багато лікарів. Фактично уряд ставить сьогодні регіони в повну залежність від центральних органів влади. Це незважаючи на те, що нам вдалося відстояти акциз і податок з пального, який буде знову зараховуватися до місцевих бюджетів. На мою думку, це робиться для того, щоб поставити в ручне управління всі міські ради, які мають своє бачення розвитку регіонів.

Шановні друзі, але ми не будемо зупинятися і завершуватимемо об’єкти, які розпочали. Але дуже хотілося б почути не те, що вони будуть забирати в нас, а те, що вони віддадуть по праву. Зокрема, податок з транспортних засобів, який два роки поспіль Черкаська обласна державна адміністрація в розмірі 70 млн грн, тобто 140 млн грн забрала на дороги, які не знаходяться в місті Черкаси. Хотілося б дочекатися виконання обіцянки уряду, яку дав попередній прем’єр-міністр Володимир Гройсман про те, що Черкаси отримають кошти на ремонт дороги Героїв Холодного Яру (колишню Першотравневу). Хотілося б мати справу не з прем’єрами, а з державними органами влади, з урядом України, який буде відповідати за ті обіцянки, які давав.

Я мушу констатувати, що децентралізаційні процеси були тільки в 2016 році, і то, за залишками 2015 року. Все інше, що уряд кожного року додатково звалює на міські бюджети, починаючи від пільгового проїзду, закінчуючи фінансуванням ПТУ, дофінансуванням галузей освіти та медицини, говорить про те, що держава дає нам повноваження, але не дає відповідних компенсаторів. Досліди над місцевим самоврядуванням ніколи не давали результату і не приносили дивідендів тим чи іншим урядам.
На жаль, на сьогоднішній день я можу констатувати, що Уряд окрім окремих положень не чує нас, не чує асоціацію міст, не чує міських, сільських і селищних голів», - зауважив у відеозверненні Анатолій Бондаренко.
20.11.2019 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter