Із 21 проекту до участі в Громадському бюджеті Канева допущено лише 10-ть

Із 21 проекту до участі в Громадському бюджеті Канева допущено лише 10-ть Як інформують у Черкаській облраді, напружено пройшло друге (розширене) засідання комісії з питань Громадського бюджету у Каневі за участі розробників проєктів та громадських активістів ОТГ, що відбулося 28 жовтня. В ході засідання обговорювалися можливості щодо реалізації проєктів, які претендують на участь в Громадському бюджеті-2020. Члени комісії визначали, які проєкти допустити до участі, а які відхилити чи направити на доопрацювання.

Розпочалося засідання із розгляду проєкту «Парк на набережній р.Дніпро». Начальник управління містобудування та архітектури Лариса Артюк зазначила, що останнім часом парк почав активно забудовуватись, але це все відбувається хаотично. Тому, насамперед, потрібно розробити детальний план забудови, в якому визначити в процентному співвідношенні в залежності від тематики активну зону, зону відпочинку та інші, враховуючи підземні комунікації, які проходять територією парку тощо. Тим більше, що значна кількість поданих проєктів, а саме: «Вуличний професійний спортивний майданчик Workout», «Мотузковий парк на набережній Дніпра», «ПАМП-ТРЕК» – стосуються якраз набережної.

За словами голови комісії з питань Громадського бюджету, керуючого справами Володимира Святелика, авторам цих проєктів необхідно в найближчі кілька днів визначитися з іншим місцем розташування об’єктів і повторно надати пропозицію на розгляд архітектурної ради.

На ці пропозиції та зміну дислокації вищезазначених проєктів гостро відреагували активісти. Вони вважають, що розвиток набережної, як найпопулярнішого місця в Каневі, має враховувати думку громади. Розділилися думки й членів комісії з цього питання, тому учасники засідання відклали вирішення проєктів по набережній і перейшли до перегляду інших.

Серед них, допущено до голосування декілька проєктів: «Спортивний майданчик «Здоров’я» (за умови зміни місця реалізації); «Птах щастя» – символ здійснення бажань» (встановлення арт-об’єкту не вимагає відведення земельної ділянки та проведення будівельних робіт); «Громадський туалет на площі Шевченка»; «Сквер Анатолія Чупилки»; «Сортуй відповідально!»; «Багатофункціональний спортивний майданчик».

Серед міні-проектів одноголосно допущено до голосування: «Реставрація бронекатеру у Парку на набережній Дніпра», «Вуличні тренажери в парку «Магніт», «Освітлення дитячого майданчика на набережній», «Цілюща криниця на вулиці Підстінок».

Проєкт «Світлофор на пішохідному переході до СК «Івазар» члени комісії зняли з участі в Громадському бюджеті, оскільки з відповідною ініціативою нещодавно до виконавчого комітету надійшла електронна петиція. Члени виконкому доручили відповідному підрозділу організувати встановлення світлофора в цьому місці.

Рішення про проєкт «Безпечне дозвілля наших дітей» відкладено для з’ясування права власності на земельну ділянку, на якій розташовані відповідні майданчики.

З певних причин низку проєктів знято з голосування. Одні – не відповідають Положенню про Громадський бюджет. Інші, як ось міні-проект «Сходи на гору Московка», потребує спеціальних дозволів, адже є культурною спадщиною.

Присутній на засіданні міський голова Ігор Ренькас наголосив, щоб до вирішення відхилених з ряду причин проєктів долучилася ще раз архітектурно-містобудівна рада. Зібралася і ухвалила рішення щодо реалізації у разі перемоги в ході голосування проєктів «Вуличний професійний спортивний майданчик Workout», «Мотузковий парк на набережній Дніпра». Це абсолютно паркові проєкти, вони спокійно ввійдуть в той план, який буде розроблено. «Щодо ПАМП-ТРЕКУ, то для цього проєкту потрібно велику територію заасфальтувати, а це не бажано для парку», – сказав міський голова Ігор Ренькас.
31.10.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter