У Нацбанку визначили три переваги нової банкноти в тисячу гривень

Від 25 жовтня 2019 року, в Україні ввели в обіг банкноту номіналом 1000 гривень. Національний банк України (НБУ) через це назвав ключові переваги нового вищого номіналу гривні, про що повідомляє прес-служба регулятора.
У Нацбанку визначили три переваги нової банкноти в тисячу гривень

Як зазначив глава НБУ Яків Смолій, головні плюси введення нової банкноти – це підвищення зручності розрахунків і скорочення витрат на виготовлення і обробку банкнот.

Зручність


“1000 гривень заміщає в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. Поява нової банкноти зменшує середню кількість банкнот, які доводиться носити із собою, і спростить розрахунки і заощадження”, – зазначають в НБУ.

Економічна доцільність

“Останнього разу банкноту високого номіналу – 500 гривень – ввели в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому згідно з теоретичними дослідженнями, які застосовують центральні банки в світі для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень”, – пояснили в регуляторі.

Економія для держави і бізнесу

Витрати держави і бізнесу на виготовлення й обробкуи банкнот знизяться, запевняють в НБУ.

Нагадаємо, на купюрі 1000 гривень розміщений портрет українського вченого, мислителя і громадського діяча кінця XIX століття і першої половини XX століття Володимира Вернадського. На зворотному боці банкноти 1000 гривень зображено будівлю Національної академії наук України.

ВКурсі
29.10.2019 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter