Голова ДФІ: У Черкаській області гроші витрачалися без урахування пріоритетності видатків

Голова ДФІ: У Черкаській області гроші витрачалися без урахування пріоритетності видатків Значна частина місцевих чиновників може бути звільнена з роботи через наявність заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів. Сьогодні про це заявив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час робочої наради.
«Президент України Віктор Янукович дуже жорстко поставив питання щодо неприпустимості будь-яких заборгованостей із заробітної платні. На виконання відповідного доручення Кабінету Міністрів України ми перевірили місцеві бюджети щодо використання коштів, які спрямовані на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. Також було проведено аналіз причин допущеної заборгованості із заробітної плати. І результати цієї роботи навряд чи можна назвати втішними», – зазначив Петро Андрєєв.
Як інформують у Держфінінспекції України, на початок грудня поточного року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів, становила понад 1,3 млрд грн.
Станом на 10.12.2012 випадки заборгованості з виплати зарплати виявлено у більшості областей України.
Серед причин заборгованості слід відзначити виплати, які не мали обов’язкового характеру, але проводилися, незважаючи на брак коштів для виплати заробітної плати. Крім того, при незабезпеченості видатків додаткові грошові ресурси витрачалися без урахування пріоритетності видатків. Інакше кажучи, маючи змогу виплатити заробітну плату (яка належить до захищених видатків), місцеві керівники фінансували, скажімо, капітальні чи інші непершочергові, а інколи й цілком сумнівні видатки. Такі факти виявлено в низці областей та в окремих міських та районних бюджетах Одеської, Черкаської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Подекуди суми непершочергових видатків становили десятки мільйонів гривень.
На думку Голови Держфінінспекції України, саме ті чиновники, які не фінансують захищені статті бюджету, будуть притягнуті до відповідальності.
До інших причин невиплат зарплат слід віднести збільшення органами місцевого самоврядування обсягів фінансових ресурсів на власне утримання за рахунок доходів, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів. Це призвело до обмеження видатків на освіту, охорону здоров’я та культуру.
18.12.2012 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter