ВРУ підтримала законопроект відносно зменшення розміру штрафів роботодавцям

ВРУ підтримала законопроект відносно зменшення розміру штрафів роботодавцям Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який зменшує розмір штрафів за порушення роботодавцями трудового законодавства.

Законопроект №1233 з поправками до Кодексу підтримали 288 народних депутатів.

"Ми пропонуємо суттєво скоротити штрафи - зі 100 мінімальних зарплат до восьми, з десяти до двох і так далі. Законопроект маленький, він присвячений тільки скороченню штрафів та зменшення тиску на бізнес", - сказав глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і автор законопроекту Данило Гетманцев.

Документ пропонує застосовувати письмове попередження замість накладення штрафу до роботодавця, який вперше допустив працівника до роботи без трудового договору, оформив співробітника на неповний робочий день при тому, що фактично він виконує роботу на протязі повного дня, або виплатив зарплату без сплати ЄСВ.

При повторному порушенні до роботодавця пропонується застосовувати штраф. Максимальний розмір штрафу пропонується встановити в восьмикратному розмірі до мінімальної зарплати замість нинішніх 100 мінімальних зарплат.

Штраф за недопуск до перевірки з питань законодавства про працю пропонується скоротити з поточних 100 мінімальних зарплат до восьми.

gazeta.ua
03.10.2019 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter