Черкаський виконком затвердив «Громадський бюджет міста Черкаси на 2019 – 2022 роки»

Як інформують у міськраді Черкас, цільову програму «Громадський бюджет міста Черкаси на 2019 – 2022 роки» затвердив Черкаський міськвиконком. Це дасть змогу і надалі залучати жителів міста до процесу обговорення та прийняття рішень щодо способу витрати частини місцевого бюджету.

Як доповів начальник управління інформаційної політики Черкаської міської ради Андрій Крилов, починаючи з 2020 року, пропонується збільшувати обсяг видатків на реалізацію проектів переможців. Так, у 2020 році планується виділити 20,0 млн. грн., у 2021 – 25 млн. грн., 2022 – 30 млн. грн.
Черкаський виконком затвердив «Громадський бюджет міста Черкаси на 2019 – 2022 роки»

“Суму було вирішено збільшити у зв’язку з тим, що активність наших громадян дуже велика, і вони пропонують дуже багато гарних проектів”, – зазначив Анатолій Бондаренко.

Суттєво ця програма відрізнятиметься від тієї, що діяла у попередні роки, тим, що окремо змагатимуться бюджетні і громадські проекти. Підхід до розподілу проектів був змінений за підсумками круглого столу з представниками громадськості.

Програмою передбачається, що бюджетні проекти мають приналежність до установ, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету (школи, лікарні, бібліотеки, тощо). А громадські проекти – це ті, реалізація яких не має приналежності до установ, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. Обсяг коштів у цих категоріях визначається в межах 50% від загальної суми, що виділено на реалізацію цієї програми.

Як пояснив Андрій Крилов, в розрізі великих та малих проектів, пропонується змінити відсоток, передбачений на реалізацію проектів, а саме:

- великі проекти – визначаються серед проектів з обсягом коштів від 300,000 грн. до 2 000 000 грн. в межах 80 відсотків загальної суми, визначеної програмою на наступний рік;

- малі проекти – визначаються серед проектів з обсягом коштів від 50 000 грн. до 299,999 грн., в межах 20 відсотків загальної суми, визначеної програмою на наступний рік.

«Збільшення обсягу видатків на реалізацію проектів-переможців є позитивною тенденцією у Черкасах. У 2016 році на це було передбачено 5 млн. грн., в 2017-2019 роках ця сума була збільшена до 10 млн. грн. Враховуючи процеси децентралізації та з огляду на світовий та всеукраїнський досвід, збільшення видатків на реалізацію цієї програми буде гарним прикладом взаємодії влади з громадою», - говорить начальник управління інформаційної політики.

«Затвердження Міської цільової програми «Громадський бюджет міста Черкаси на 2019 - 2022 роки» дозволить і в подальшому залучати громадян до процесу демократичного обговорення та прийняття рішень, де пересічні мешканці вирішуватимуть, як розподілити частину бюджету міста та втілити в життя реальні потреби громади шляхом прямої дії», - підсумував міський голова Анатолій Бондаренко.
10.09.2019 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter