Обладнання Іркліївського маслосирзаводу ріжуть на металобрухт

Обладнання Іркліївського маслосирзаводу ріжуть на металобрухт Активісти з Ірклієва розповсюдили новину про те, що нові власники ріжуть на металобрухт колись відомий Іркліївський маслосирзавод. Як свого роду сигнал SOS про порятунок.

Тут раніше випускалося смачне масло й тверді сири, які розкуповувалися навіть у столиці та експортувалися за кордон. Щоправда, іноді в торгівлі ще й досі можна натрапити на масло «Ірклій», але нічого спільного з Іркліївським маслосирзаводом воно не має, бо то колишні власники підприємства продали цю торгову марку, під якою й випускається продукція в зовсім іншому регіоні. А Іркліївський маслосирзавод перекупили вже в треті руки і протягом двох останніх років він не працює зовсім.

Детально про ситуацію на підприємстві нам розповів голова Іркліївської об’єднаної територіальної громади Іван Поїздник.

— Завод застарів, бо тривалий час на ньому не проводили ні реконструкцію, ні модернізацію. За такою технологією зовсім натурального масла, без додавання пальмової сировини, тепер не випускають, бо буде воно непомірно дорогим. Та й молока ніде взяти, бо корів повирізали. Тепер ріжуть завод у тих місцях, де застарів. Адже є на заводі зовсім новий цех — продукції з незбираного молока, то його обіцяють не чіпати. Вже повністю порізали на брухт старі машини спецавтобази, а саму базу продали нашим, місцевим.

— Ми стараємось тримати ситуацію під контролем, щоб не сталося так, як з Пальмирським цукровим заводом. З власниками маслосирзаводу співпрацюємо, бо вони орендують земельну ділянку й платять податки. Ми їм постачаємо воду, а вони перекачують каналізаційні стоки з наших будинків і лікарні. Адміністративне приміщення вони хочуть продати, а ми — взяти в своє користування. На підприємстві і великі добротні склади, які можна використовувати. Щоправда, на території спробували, було, колотити якусь хімію, але через порушення цю затію прикрили. Тепер власники налаштовані організувати переробку сільськогосподарської продукції, якби тільки серйозний інвестор знайшовся.

— Можна лише уявити, як боляче тим спеціалістам, хто працював на заводі багато років, а тепер чути й бачити, як його ріжуть. Чи залишилися ще в селі маслороби й сировари та чим тепер зайняті? — запитую Івана Михайловича.

— Дехто вже на заслуженому відпочинку, а працездатні їздять на роботу в Золотоношу на маслокомбінат, туди їх возить автобус. Їх запросив директор Владислав Кулініч, уродженець нашого села.

Розташований у самому центрі села Іркліїв завод ріжуть і тут же розпродують. Болісне й гнітюче враження. Щезає черговий виробничий об’єкт у колись промисловому містечку. Його громада не мусить бути лише мовчазним свідком, а й справді має тримати під контролем ситуацію, щоб нарешті відновлювалося виробництво й з’являлися нові робочі місця для сільчан.

Валентина Андрійченко Черкаський край
09.09.2019 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter