Чому в Україні не падає ціна на картоплю?

Чому в Україні не падає ціна на картоплю? Картопля в Україні коштує найдорожче за останні 5 років. На гуртових базарах кілограм пропонують по 9-10 грн. Приблизно такі ж ціни на картоплю в сусідній Польщі. Рік тому цей овоч був удвічі дешевшим.

Стрибки цін пов’язані із погодою. Через дощі фермери вимушені були пересаджувати картоплю в кінці травня. Влітку в частині регіонів опадів не було більше 2,5 місяців. В інших – поля затопило. Про це інформує В курсі.

“Через зливи в травні та посуху в червні в господарствах Півдня врожайність впала в 1,5 рази. Комерційну партію ранньої та середньої картоплі можна було знайти хіба у крупних виробників. Відповідно, ціни були і поки залишаються рекордно високими. Про прогноз на другу половину сезону казати ще зарано. Вартість буде залежати від погоди в наступні два місяці. Найгірший сценарій – посуха в серпні та холодна, дощова погода у вересні”, – говорить Микола Гордійчук, засновник компанії “Агріко Україна”.

Найбільший попит на картоплю серед населення спостерігається у вересні та жовтні, друга хвиля – березень-квітень. Щороку населення менше вирощує цього овоча самостійно, їздять на закупи на гуртові базари.
12.08.2019 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter