В Україні за рік хліб подорожчав на 60 %

В Україні за рік хліб подорожчав на 60 % Зростання цін на пшеничний хліб пов’язане зі скороченням виробництва і подорожчанням сировини — цукру, яєць, масложирової продукції.

Пшеничний хліб в Україні за останні 12 місяців подорожчав на 60%. Про це повідомила прес-служба компанії Pro-Consulting, посилаючись на дані інфляційного барометра.

«За період з 29 липня 2018 року по 29 липня 2019 року вартість хліба пшеничного зросла на 60%», — говориться в повідомленні.

Аналітики зазначили, що зростання цін на пшеничний хліб пов’язане зі скороченням виробництва і подорожчанням сировини — цукру, яєць, масложирової продукції, зростанням цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали, а також скасуванням державного контролю цін, яке набуло чинності 1 липня 2017 року.

Експерти додали, що на сьогодні в Україні легально виробляється не більш ніж 30% хлібобулочних виробів, тоді як інші 70% — тіньові виробники, які формують свій ринок сировини і здійснюють весь процес закупівлі і виробництва нелегально.

Аналітики також зазначили, що в майбутньому експерти прогнозують подальше скорочення обсягів ринку хліба, і, як наслідок, подорожчання цієї продукції.

Аспекти
09.08.2019 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter