У Черкасах АМКУ спіймав на змові підприємця, який розіграв з власною фірмою більше 20 фармтендерів

Як інформують Наші Гроші, Черкаське територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Віджи Медікал» на 68 тис. грн за спотворення результатів фармацевтичних торгів внаслідок змови з підприємцем Віталієм Гладушкою. Про це свідчить рішення Відділення від 16 липня.

Йдеться про закупівлю комунальним закладом «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» канюль, катетерів, шлункових зондів тощо за 365 тис. грн. Закупівля не відбулась, оскільки замовник відхилив усіх пропозиції учасників, зокрема, – дві – через пов’язаність учасників. Антимонопольники також перевірили їх в частині дотримання конкурентного законодавства, та довели змову між ними.

Об’єктами дослідження стали зареєстрований у Кам’янському, що не Дніпропетровщині, підприємець Віталій Гладушка, та дніпровське ТОВ «Віджи Медікал».

Черкаське ОТВ АМКУ з’ясувало, що:

Власником ТОВ «Віджи Медікал» є Віталій Гладушка, він же – директор цього підприємства до липня 2017 року, та він же – підприємець, який був конкурентом фірми на спірних торгах;
Учасники використовували спільні засоби зв’язку, і контактною особою для обох була Світлана Яценко;
Конкуренти завантажили свої конкурсні документи з однієї IP-адреси, яка перебувала у користуванні «Віджи Медікал»;
Документи у складі тендерних пропозицій учасників були схожі за оформленням, вони містили один і той же контактний телефон, а пропонований товар – був продукцією одного і того ж виробника;
Між відповідачами існували сталі господарські зв’язки.
Зважаючи на виявлені обставини, Черкаське відділення АМКУ визнало дії компанії та Гладушки антиконкурентними узгодженими, що призвели до спотворення результатів торгів. «Віджи Медікал» отримало штраф у розмірі 68 тис. грн.

Щодо Гладушки, то 21 листопада 2018 року він припинив підприємницьку діяльність, а отже антимонопольники втратили можливість накласти на нього будь-яку суму штрафу. Відмітимо, що Відділення розпочало розслідувати справу незадовго до закриття Гладушком картки ФОПа – у серпні 2018-го.

За даними «Прозорро», з кінця 2015 року дніпровське ТОВ «Віджи Медікал» підписало більше 2 700 договорів загальною вартістю 71,74 млн грн.

Як випливає з даних «Clarity Project» Гладушка склав конкуренцію власній фірмі на 21 тендері, вісім з яких – були відкритими торгами. Більше того, в середині 2017 року Гладушка змінив керівника фірми – замість себе призначив Максима Зеньковича. Останній конкурував із «Віджи Медікал» на щонайменше 42 закупівлях, 15-ть з яких – відкриті торги.

Будучи підприємцем Гладушка зібрав підрядів на 2,58 млн грн, а його менеджер Зенькович, з яким вони конкурували 11 разів, – на 1,46 млн грн.

Додамо, Гладушка також контролює ТОВ «Віджи груп» та ТОВ «Віджи Медікал Україна», які поки що не брали участі в конкурентних закупівлях.

Нагадаємо, з 2016 року Черкаське ОТВ АМКУ очолює Юлія Чемич. До призначення з липня 2015 року обіймала посаду начальника відділу розслідувань недобросовісної конкуренції невиробничої сфери Управління розслідувань Центрального апарату.
30.07.2019 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter