На Припортовій,38 проголосували за зменшення в два рази тарифу на обслуговування їхнього будинку

Як інформують у міськраді Черкас, мешканці черкаської багатоповерхівки по вул. Припортовій, 38 на загальних зборах ухвалили рішення знизити вдвічі тарифи на обслуговування їх будинку, встановлені новим управителем. А саме: змінити ціну відповідної послуги з майже 9,2 гривні до 4,5 гривні за один квадратний метр загальної площі.

Таким чином люди вдвічі скоротили витрати на утримання свого будинку, зокрема, проведення поточних та капітальних ремонтів.

Враховуючи протокол загальних зборів цього будинку, сьогодні члени виконкому підтримали проект щодо внесення змін до відповідного договору з новим управителем, шляхом укладанням додаткової угоди, в якій вже буде вказана нова вартість послуг з управління будинком по вул. Припортовій, 38.

Міський голова Анатолій Бондаренко наголосив, що мешканці мають всі важелі впливу, аби самостійно визначати вартість тарифу та послуги, які вони «купуватимуть» за цю суму. Умовно кажучи, яку частку їх квартирної плати спрямовувати щомісяця на вивіз сміття, роботу ліфтів, капітальні та поточні ремонти будинку, обслуговування внутрішньобудинкових мереж та систем, утримання прилеглої території тощо. А також - самостійно обирати - управителя будинку або створити ОСББ. Все це можна регулювати. Але для цього потрібне спільне бажання та єдине бачення співвласників будинку щодо розвитку їх багатоповерхівки.

Поки у Черкасах це перший випадок, коли люди об’єднались і ухвалили таке колективне рішення щодо зміни тарифу, запропонованого новим управителем.

– Ще з 2008 року міська влада позбавлена повноважень стосовно формування та затвердження тарифів на комунальні послуги. Всі ці показники нашим містянам вже понад десяти років «диктують» урядовці з Києва. Зокрема, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. З прийняттям нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» всі послуги з утримання та обслуговування житлового сектора виходять, умовно кажучи, на ринок і на умовах відкритого конкурсу обирається новий управитель. Це – не рекомендація, а вимога, що й було виконано, згідно з нормами Закону. Наголошу, міська влада, на відміну від мешканців, не може втручатись у визначення тарифу на утримання того чи іншого будинку. Тоді як у його співвласників є таке законне право та повноваження. Саме люди на загальних зборах мають усі можливості для таких змін, якщо в цьому вони вбачають потребу. Це стосується, як тарифу, так і обрання управителя чи створення ОСББ. І найперше – кожен черкасець має усвідомити власну відповідальність за умови, в яких мешкає. Бо чистота та комфорт у будинку, дворі, місті починається насамперед з кожного з нас, – наголосив Анатолій Бондаренко.
26.07.2019 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter