Міськрада Черкас залишила без змін розмір податків на землю та нерухомість

Міськрада Черкас залишила без змін розмір податків на землю та нерухомістьЯк інформують у міськраді Черкас, Черкаська міська рада переглянула розмір місцевих податків та зборів, які сплачуватимуть до бюджету в 2020-ому році. Рішення про це обранці ухвалили під час сесійного засідання 27 червня.

Нині в обласному центрі діють податок на майно (який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку), єдиний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів і туристичний збір. Більшість із них лишаються на рівні 2019 року.

Під час обговорення проекту рішення батьківщинівець Роман Діскант запропонував лишити без змін ставки та пільги зі сплати земельного податку, а ще – податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

– На мою думку, податки та збори взагалі не потрібно змінювати щороку, інакше це негативно впливатиме на підприємництво, – сказав він. – Бізнес планує свою діяльність на довгострокові перспективи, тож ми маємо сприяти їм та визначати ці ставки на кілька років наперед.

Водночас, із проханням не підвищувати плату земельного податку в Черкасах і місцеві підприємці.

Як пояснила директор департаменту фінансової політики Тетяна Харенко, ставку земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), один зі структурних підрозділів пропонував збільшити з 3,5 до 10 відсотків.

– Цю пропозицію вніс департамент архітектури та містобудування задля впорядкування земельної документації. Згідно з чинним законодавством, право постійного користування земельною ділянкою мають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності, – пояснює вона. – Утім, задовго до ухвали Земельного кодексу суб’єкти господарювання приватної форми власності отримували акти на постійне користування землею. Є міста, які підняли для них плату за землю до максимальних 12 відсотків, тож тоді ділянки з постійного користування переоформлювали на оренду.

За її словами, найбільше обурилися можливим підвищенням підприємці, які працюють на ринках.

– Земля під ринками перебуває у постійному користуванні, утім, усі фінансові витрати перекладені фактично з юридичної особи на самих людей, які торгують там, – додає Тетяна Іванівна.

Через це обранці підтримали свого колегу Романа Дісканта й залишили земельний податок в Черкасах на рівні 3,5 відсотків.

Своїм голосуванням депутати, серед іншого, надали пільгу зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.

До 12 відсотків із 3-ох міська рада підвищила ставку орендної плати за землю букмекерським конторам та підприємствам, які здійснюють діяльність у лотерейній сфері.

Водночас, до 1,5 відсотків збільшили ставку податку на нерухоме майно для казино та ігрового бізнесу. Раніше вони сплачували 0,5 відсотка.
01.07.2019 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter