Цього сезону на Черкащині зібрали понад 20 тис. тонн яблук та ягід

Цього сезону на Черкащині зібрали понад 20 тис. тонн яблук та ягід На Черкащині сформувався уже досить потужний сектор великих господарств із площами від 100 га і більше, які активно займаються садівництвом. Частка фермерських господарств у цій галузі не перевищує кількох відсотків. Останнім часом спостерігається приплив іноземного капіталу в садівництво.

За словами начальника відділу рослинництва Головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Василя Харченка, у 2012 році сільгосппідприємства Черкащини зібрали більше 20 тис. тонн плодів і ягід. Як уточнює фахівець, це попередні дані, які не враховують урожаї фермерських та присадибних господарств. Основну частину врожаю становлять яблука – близько 18 тис. тонн, що достатньо для забезпечення потреб споживачів області.

Довідково: нині у галузі садівництва на Черкащині успішно працюють більше 60 великих сільськогосподарських і фермерських господарств.
Садівничі господарства розташовані відносно рівномірно. Великі площі останніми роками закладені в Золотоніському, Чорнобаївському районах, другий осередок – у Монастирищенському, Жашківському районах, на Городищині та Звенигородщині. Найбільший в області сад інтенсивного типу розбили в ТОВ АПК «Маїс» на Чигиринщині.
07.12.2012 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter