Держаудитслужба: Ревізія Департаменту освіти Черкаської міськради виявила неефективне використання понад 126 млн. грн. бюджетних коштів

Держаудитслужба: Ревізія Департаменту освіти Черкаської міськради виявила неефективне використання понад 126 млн. грн. бюджетних коштів Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм щодо підготовки кадрів професійно-технічними закладами та іншими закладами освіти Департаментом освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради за період 01.01.2016 по 31.12.2018.

Під час аудиту встановлено низку проблем, що призвели до неефективного використання коштів міського бюджету на суму понад 126 млн грн.

Зокрема, на підготовку учнів з Черкаської області, частина яких становить 64% від загальної кількості учнів, в міських закладах профтехосвіти з бюджету м. Черкаси протягом 2016-2018 років витрачено коштів на загальну суму 125 млн грн. При цьому відповідно до чинного законодавства з обласних бюджетів можуть здійснюватися видатки на підготовку кадрів на умовах регіонального замовлення для потреб усієї області.

Окрім цього, установлено, що протягом 2018 року наявна мережа навчальних закладів професійно-технічної освіти міста Черкаси не сприяла економному та раціональному витрачанню коштів, виділених з міського бюджету на виконання бюджетних програм, що призвело до розпорошення ресурсів на суму 616,3 тис. грн.

Також, неналежна координація дій закладів професійної (професійно-технічної) освіти з роботодавцями та низький рівень контролю з боку керівників навчальних закладів за повнотою власних надходжень призвели до втрати можливостей отримання доходів від виробничої практики за 2016-2018 роки на загальну суму 2,2 млн грн.
05.06.2019 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter