2019 року в Черкаській області понад половина вільних вакансій від роботодавців - робітничі професії

2019 року в Черкаській області понад половина вільних вакансій від роботодавців - робітничі професії Начальник відділу статистики та прогнозування Черкаського обласного центру зайнятості Любов Давиденко у прямому ефірі програми «РадіоДень» на обласному радіо «UA: Черкаси» розповіла про стан ринку праці Черкащини, актуальні вакансії, їх якісні характеристики та рівень оплати праці, що пропонували роботодавці протягом 2018 та початку 2019 років.

«Останнім часом, на ринку праці області відбуваються стабілізаційні процеси, але існує певний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили. Кількість запропонованих вакансій не співпадає з кількістю пошукачів роботи. Тобто навантаження на одне робоче місце не таке вже й високе, але структура заявлених вакансій не відповідає професійному складу безробітних», - прокоментувала Любов Давиденко.

Обласна служба зайнятості співпрацює як з потужними ринкоутворюючими підприємствами Черкащини, так і з малим та середнім бізнесом. У минулому році 7,5 тисяч роботодавців регіону поінформували про наявність близько 40 тисяч вакансій.

За словами начальника відділу, в цьому році серед заявлених вакансій більше половини, а саме – 55 %, становили вакансії за робітничими професіями. Найбільшим попитом серед роботодавців користуються робітники з обслуговування та експлуатації обладнання – водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, водії навантажувача, оператори заправних станцій; кваліфіковані робітники – слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, оброблювачі птиці, електромонтери, робітники з ремонту та обслуговування електроустаткування тощо. Також, затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо). Третину (33,2 %) складали вакансії для службовців. Тобто, попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи досить високий, затребуваними залишаються – бухгалтери, інженери, лікарі, вчителі, економісти та менеджери. Понад 12 % заявлених вакансій – найпростіші професії, що не потребують спеціальної підготовки. Найбільш затребуваними є підсобні робітники, прибиральники, вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.
22.03.2019 08:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter