Суд позбавив Шполянський завод запчастин права на користування 18 гектарами землі, - прокуратура

Суд позбавив Шполянський завод запчастин права на користування 18 гектарами землі, - прокуратура 19 березня Господарським судом Черкаської області в повному обсязі задоволено позовну заяву Смілянської місцевої прокуратури про припинення права постійного користування Шполянського заводу запасних частин філії

ВАТ «Метровагонмаш» на спірні земельні ділянки площею понад 18 га, вартістю більш як 10 млн. грн.

Нагадаємо, що завдяки позиції прокуратури області торік за позовом прокурора повернуто у власність держави Україна в особі Фонду державного майна України цілісний майновий комплекс Шполянського заводу запасних частин філії ВАТ «Метровагонмаш» (Російська Федерація), витребуваний з чужого незаконного володіння.

При цьому, філія ВАТ «Метровагонмаш» продовжувала залишатись постійним користувачем землі, до складу якої входила рілля, сіножаті та ставки, наданої для ведення підсобного сільського господарства, у зв’язку з функціонуванням вищевказаного майнового комплексу. Водночас, через відсутність будь – якого виробничого процесу вказаного підприємства земельні ділянки для ведення підсобного господарства не використовувалися, земельний податок не сплачувався, що спричинило ненадходження до бюджету понад 300 тис. грн.

З огляду на вказане, з метою захисту державних інтересів, в тому числі в частині можливості надання вказаної земельної ділянки в оренду іншим суб’єктам господарювання та отримання орендної плати, яка є надходженням до бюджету, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.
20.03.2019 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter