Майно Потаського комбінату хлібопродуктів повернуто у державну власність

5 березня Господарським судом Черкаської області в повному обсязі задоволено позовну заяву прокуратури області про визнання незаконними та скасування рішень, визнання недійсними й скасування свідоцтв про право приватної власності, визнання права власності на нерухоме майно Потаського комбінату хлібопродуктів за державою.

При вивченні питання захисту права державної власності, у тому числі щодо вибуття майна із власності держави шляхом приватизації або корпоратизації об’єктів нерухомого майна, установлено факт незаконного (за відсутності волевиявлення власника на зміну правового статусу майна) оформлення права приватної власності на комплекс нерухомого майна Потаського комбінату хлібопродуктів площею понад 43 тис. кв. м, вартістю 146 млн. грн..

Перехід права власності відбувся з грубим порушенням вимог законодавства, оскільки відчужене майно лише перебувало у користуванні хлібоприймального підприємства загальнодержавного значення ДАК «Хліб України» та не підлягало приватизації й належало державі в особі Кабінету Міністрів України.

Рішеннями виконавчого комітету Потаської сільської ради Маньківського району Черкаської області в 2010 році оформлено свідоцтва про право приватної власності на нерухоме майно, на підставі яких упродовж серпня-листопада 2013 року здійснена державна реєстрації права приватної власності на нього за ДП ДАК «Хліб України» «Потаське хлібоприймальне підприємство».

Попередньо правлінням ДАК «Хліб України» спірне майно безпідставно включено до статутного фонду ДП ДАК «Хліб України» «Потаське хлібоприймальне підприємство» на праві власності та надано останньому повноваження щодо розпорядження цим майном.

З огляду на вказане, з метою поновлення державних інтересів прокурор звернувся до господарського суду з відповідним позовом, довівши суду правову позицію, що відповідає державним інтересам.
07.03.2019 14:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter