"Черкасиелектротранс" може отримати з бюджету близько 50 млн. грн. на перевезення пільговиків та компенсацію різниці в тарифах

Як інформують у міськраді Черкас, близько 50 мільйонів гривень може отримати з міського бюджету КП «Черкасиелектротранс» – на перевезення пільгових категорій населення, компенсацію різниці в тарифах та встановлення валідаторів.

За допомогою такого комп’ютерного сервісу вдасться відстежувати реальну кількість пасажирів, зокрема, пільговиків. І, відповідно, мати дійсну інформацію щодо отриманих підприємством доходів від громадських перевезень.

Валідатори – це один з кроків запровадження сучасних технологій в роботі черкаського електротранспорту та втілення транспортної реформи в місті – наголошували сьогодні учасники постійної депутатської комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, дерегуляції, бюджету, фінансів, тарифів та регуляторної політики під час розгляду проекту міського бюджету на 2019 рік.

Голова зазначеної комісії – депутат Юрій Тренкін акцентував на необхідності впровадження нових сервісів у роботі КП «Черкасиелектротранс». Приміром, повну диспетчеризацію роботи всіх тролейбусів, оновлення рухомого складу. А також – розширення сфери надання послуг, пошук додаткових джерел доходів, оптимізацію собівартості, підвищення надійності, регулярності та комфорту перевезення.

Підтримав його і член комісії, депутат Роман Діскант, наголосивши, що головною метою підприємства має стати удосконалення роботи та надання послуг з громадських перевезень в місті, а не повне дотування з міського бюджету, як це відбувається з року в рік.

У свою чергу, депутат Олександр Згіблов, взагалі запропонував зробити повністю безкоштовними громадські перевезення в електранспорті, за умови, якщо звільнити всіх кондукторів і встановити чіткі умови роботи тролейбусів. На це підприємству знадобиться додаткових 5 мільйонів гривень.

Оскільки, за словами директора КП «Черкасиелектротранс» Петра Кучера левову частину пасажирів у тролейбусах складають пільговики. Проте, чітких цифр щодо кількості перевезених пасажирів, зокрема, й категорійних. Як і щодо вартості доходів за 2018 рік та реальних потреб підприємства на 2019 рік з ґрунтовним поясненням на що саме, члени комісії так і не змогли почути від керівника тролейбусного парку.

Оскільки під час обговорення Петро Кучер озвучив цифру у 70 мільйонів гривень, які потрібні підприємству на цей рік. З них – основна частина буде спрямована на виплату заробітних плат працівникам та комунальних платежів. Про перспективу розвитку та втілення зазначених заходів у його виступі взагалі не йшлось…

З огляду на це, члени комісії одноголосно дійшли висновку – надати фінансування на забезпечення функціонування підприємства за умови, що до 1 липня КП «Черкасиелектротранс» встановить валідатори та втілюватиме заходи з диспетчеризації перевезень.

Проте остаточно затверджуватиме фінансування тролейбусному парку в рамках розгляду проекту міського бюджету на 2019 рік депутатський корпус на найближчому сесійному засіданні.
16.01.2019 18:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter