Експерт: Сміла сама не впорається з оплатою боргу "Нафтогазу". Державі слід втрутитись

Багато мешканців Сміли перейшли з централізованого опалення на індивідуальне. Тобто для тих, хто залишився, тариф зростатиме. Просто зараз у місті руйнується централізована система опалення. Сміла сама не впорається з оплатою боргу «Нафтогазу». Відтак, без допомоги держави у цій ситуації вже не обійтися.

Таку думку в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK висловив експерт у сфері енергетики, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Він запевнив: вказівка про те, що «Нафтогаз» не може виставляти для Сміли вищу ціну тепла та газу, ніж в інших містах України, не входить у повноваження Президента.

«Якщо ж говорити загалом про ситуацію, що виникла у Смілі, то вона доволі проста. На жаль, вона виникла тому, що відбулась серйозна деградація державних інституцій», – наголосив експерт.

Він розповів, що у 2010 році в місто Смілу зайшла приватна компанія, яка, за словами міського голови, без актів прийому-передачі забрала в міста комунальне майно.

«Це вже неможливо у правовій державі. Як можна без відповідних документів забрати комунальне майно? Найперше відповідальність мав понести той, хто таким чином експлуатував це майно. А вже тоді – ті представники влади, які заплющили на це очі», – переконаний Андрій Герус.

На його думку, тоді вся ця історія закінчилась би ще у 2011 році. Втім, вона вилилась в те, що приватне підприємство збирало гроші, які люди сплачували за тепло, і виводило їх на якісь рахунки.

«Утворився борг на суму 86 мільйонів гривень. Припустимо, що 50 з них – це за неоплачений газ. Це доволі велика сума для міста Сміли, це дірка, яка вже не покривається нічим. Якщо цю суму заплатити з міського бюджету, місто банально не матиме можливості фінансувати дитячі садочки, школи та інше», – каже фахівець.

Він висловив переконання, що Сміла сама не впорається з оплатою боргу, який накопичився за ці роки, відтак, без допомоги держави у цій ситуації вже не обійтися.

«Більше того, за цей час багато людей перейшли з централізованого опалення на індивідуальне, тобто тариф починає зростати. Просто зараз руйнується централізована система опалення. Це вже стан коми і питання реанімації», – підсумував експерт у сфері енергетики.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко, виступаючи в Черкаській ОДА, запевнив, що тарифи на газ та тепло для Сміли будуть такими ж, як і в інших містах.


21.11.2018 15:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter