"Нафтогаз" наполягає на тому, щоб борги "Сміла Енергоінвесту" взяло на себе місцеве КП

Як інформує Сміла.ua, НАК "Нафтогаз України" зможе надати номінації на газ для запуску опалювального сезону в Смілі лише після виконання постачальником теплоенергії умов чинного законодавства, повідомив перший заступник правління компанії Сергій Перелома, який сьогодні має бути присутнім на сесії Смілянської міської ради.

За його словами, виконання норм статі 22 закону України "Про теплопостачання" - від попереднього ліцензіата, який надавав послуги з забезпечення мешканців Сміли теплом, Смілаенергоінвест, перевести наявні боргові зобов’язання на комунальне підприємство. Оскільки, «це пряма норма закону і, поки це не буде вирішено, ми не маємо законних підстав рухатися далі».

"Ми просимо Смілу виконати закон – документально підтвердити, де розташовано основні засоби, що забезпечують городян теплом, хто їхній господар, хто за них відповідає, хто відповідатиме за безпеку постачання газу. А ще, якщо змінили теплопостачальника, то визначити правонаступника за борговими зобов'язаннями, які "напрацювала" попередня організація", - сказав Сергій Перелома.

Він також заявив, що після цього буде миттєво укладено договір з комунальним підприємством на постачання природного газу і НАК не вимагатиме від правонаступника відразу виплатити всю суму за борговими зобов'язаннями. Мовляв, стосовно Сміли можна застосовувати норми закону №1730 і укладати відповідний договір про реструктуризацію на п'ять років і спокійно, на підставі підписаного документа, надавати номінації.

«Це саме той шлях, яким ідуть дуже багато місцевих громад. Але для цього потрібна участь міської ради, як засновника комунального підприємства. І необхідне чітке розуміння, що ми усі маємо разом виконати всі норми діючого законодавства», – зазначив Сергій Перелома, додавши, що позиція смілянської місцевої влади про те, що міськрада "не платитиме за попередників", неправильна, оскільки саме вона ухвалювала рішення про передання комунальної власності в оренду приватній компанії та сім років не контролювала, як експлуатуються основні засоби.
15.11.2018 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter