В Україні фермери не хочуть збирати яблука через низькі ціни та засилля імпорту

В Україні фермери не хочуть збирати яблука через низькі ціни та засилля імпорту Українські фермери відмовляються збирати врожай яблук через низькі ціни та засилля імпорту.

Про це повідомляє AgroNews з посиланням на дані аналітиків Еast-fruit.

Як наголошується, поки ціни на якісні українські десертні яблука продовжують знижуватися, супермаркети продають імпортний товар майже по 80 гривень за кілограм.

Аналітики Української плодоовочевої асоціації оцінюють надлишок тільки десертного яблука на українському ринку в 160-200 тис тонн. Надлишок же яблука для промислової переробки навіть важко оцінити, особливо якщо врахувати, що світовий ринок яблучного концентрату знаходиться в кризі.

"На цьому тлі абсолютно несподівано виглядає велика кількість імпортного яблука на полицях українських мереж супермаркетів. Перевірити це можна, не виходячи з дому, – досить зайти на сторінку онлайн замовлень супермаркетів", – відзначають аналітики.

Так, наприклад, за їх словами, "в крупній мережі супермаркетів Novus пропонується "яблуко червоне Польща 75+" за ціною 16,99 грн/кг, "яблуко Ред Чіф, імпорт, 85+" по 19,99 грн/кг.

"Однак лідером по "незвичайності ціноутворення" є мережа супермаркетів MetroCash&Carry, яка пропонує імпортне яблуко "Гренні Сміт" по 79,9 грн/кг. Це в той час, коли українські яблука цього ж сорту, згідно з даними моніторингу оптових цін, продаються оптом по 6 грн/кг", – додали експерти.

Економічна правда
26.10.2018 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter