У Черкаській ОДА заслухали підприємства, що мають борги по зарплаті перед працівниками

Причини виникнення та шляхи погашення заборгованості зі сплати внесків до Пенсійного фонду України підприємствами «Черкасиелектротранс» та «Інститут легкої промисловості» заслухали в ОДА. Тут під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля відбулось чергове засідання тимчасової комісії, куди прибули представники підприємств.
У Черкаській ОДА заслухали підприємства, що мають борги по зарплаті перед працівниками

У ході наради розглянули питання про стан погашення заборгованості зі сплати внесків до ПФУ комунальним підприємством «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради. Натепер їхній борг сягає близько 4 млн грн. Представники підприємства зауважили, що на найближчій сесії міськради депутати розглянуть питання про збільшення фінансування електротранспорту – в межах відповідної програми. Це, на думку керівництва «Черкасиелектротранс», дасть змогу ліквідувати існуючу заборгованість. Водночас члени комісії доручили протягом найближчих днів розробити спільно з Пенсійним фондом графік погашень.

Заборгованість перед ПФУ має й ДП «Інститут легкої промисловості». Вона сягає більше 136 тис. грн. За словами керівниці підприємства Ольги Писаренко, наразі готують необхідні документи для приватизації підприємства, відповідно до Постанови КМУ, що вийшла 2016 року. Цей процес на сьогодні – єдиний шлях для ліквідації в подальшому боргу. В нинішніх умовах оренда приміщення не можлива, підприємство неактивне, а працює на ньому лише 3 особи. Зараз триває оцінка об’єкту і вже найближчим часом його виставлять на торги. Зауважимо також, підприємство має боржника ТОВ «Акант +К» у понад 300 тис. грн, що виникла ще 2009 року. Так, комісійно вирішено шляхом звернення до органів юстиції посприяти у стягненні боргу.

Окрім цього, під час засідання комісії Віталій Коваль повідомив і про заборгованість із виплати заробітної плати по області в цілому. За його словами, станом на 20 липня маємо заборгованість із заробітної платні нижчу на 40 млн грн порівняно з початком року. На деяких підприємствах борг зріс, починаючи з червня. Це, приміром, ПАТ «Дашуківські бентоніти», ПАТ «Разек Черкаси», філія концерну «Техвоєнсервіс» ЧАРЗ та інші. Водночас ліквідовано заборгованість із зарплатні на дочірньому підприємстві «Черкаський облавтодор» ВАТ Автомобільні дороги України», що становив більше 2 млн грн.
27.07.2018 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter