Міськрада Черкас затвердила нові ставки місцевих податків і зборів на наступний рік

Міськрада Черкас затвердила нові ставки місцевих податків і зборів на наступний рік Черкаська міська рада переглянула розмір місцевих податків та зборів, які збиратимуть до бюджету в 2019-ому році. Як інформують у прес-службі міськради, відповідне рішення обранці ухвалили під час сесії, яка відбулася 18 червня, 24 голосами «за».

Ставки місцевих податків і зборів, згідно з вимогами законодавства, вони мали б затвердити не пізніше 1-ого липня нинішнього року.

За словами заступника директора департаменту фінансів Тетяни Харенко, найбільше зміни торкнулися платників єдиного податку ІІ групи.

Так, соціальна допомога оподатковуватиметься на рівні 10 відсотків, а не 15, як зараз. Ті, хто займається роздрібною торгівлею з лотків, сплачуватимуть замість 20 – 10 відсотків податків, стільки ж збиратимуть і за роздрібну торгівлю книгами, газетами, друкування газет, а ще – ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку, консервування фруктів та овочів.

Із 3 відсотків до одного знизили ставку податку для земель причалів.

Натомість на 0,5 % зросте податок за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), та складатиме 3,5%. Нині за це до бюджету сплачують 3 %, тоді як проект рішення передбачав збільшення до 10 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

Окрім того, депутати своїм голосуванням виключили норму стосовно оподаткування нерухомого майна відмінного від земельної ділянки фізичним особам – платникам податку за об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки з будь-яким рівнем доходів, які мають у власності такі об’єкт/об’єкти житлової нерухомості: квартиру/квартири незалежно від їх кількості площею до 80 кв. метрів (включно); житловий будинок/будинки незалежно від їх кількості, площею до 220 кв. метрів (включно); різні типи об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх частки (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), площею до 300 кв. метрів (включно).
19.06.2018 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter