На Черкащині розпочали процес підживлення сільськогосподарських культур на мерзлому грунті

На Черкащині розпочали процес підживлення сільськогосподарських культур на мерзлому грунті Як інформують у Черкаській ОДА, 10 тисяч гектарів озимої пшениці, тисяча гектарів озимого ячменю та 7 тисяч гектарів ріпаку – аграрії дев’яти районів Черкащини вже взялися за підживлення сільськогосподарських культур по мерзлому ґрунті. Інші ж райони теж готові розпочати цю роботу за сприятливих погодних умов, відзначив сьогодні під час координаційної наради начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка.

Під урожай 2018 року посіяно озимих зернових культур на площі 196 тис. га. Загалом вся посівна площа цьогоріч становитиме 1,1 млн, що на рівні минулого року, відзначив посадовець.

– У середньому по області озимі зернові культури, за даними науковців та фахівців-аграріїв з районів, у доброму та задовільному стані на 95 % (186 тис. га) посівних площ, – зазначив Ігор Колодка. – Формуванням структури посівних площ опікуються всі ланки агропромислового виробництва спільно з центром наукового забезпечення. Під посів ярих зернових та зернобобових культур потреба в насінні становить 26,3 тис. тонн. На сьогодні Державний центр сертифікації сільськогосподарської продукції аналізує зразки насіння для посівної кампанії. Загалом, за розрахунками, на комплекс весняно-польових робіт необхідно більше 6,4 мільярда гривень, що на 30% більше минулого року, з яких 6 мільярдів гривень власних коштів.

Потреба в засобах захисту рослин на 2018 рік становить 1,7 тис. тонн. Нині область на 83 % забезпечена пестицидами та на 84 % гербіцидами. Також у господарствах проводиться закупка мінеральних добрив на комплекс весняно-польових робіт. При науково-обґрунтованій потребі у добривах в 51,7 тис. тонн, закуплено 47,1 тис. тонн.

Станом на 26 березня машино-тракторний парк сільгосппідприємств області нараховує 7,3 тис. тракторів, 3,3 тис. плугів, 3,5 тис. культиваторів, 3,7 тис. сівалок. Готовність тракторів в середньому становить 97%, сівалок – 96%, культиваторів – 96%. Забезпеченість дизельним паливом становить 84 % або 16 тис. тонн.
26.03.2018 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter