Відбулося засідання робочої групи з легалізації виплати зарплати на підприємствах Черкас

Відбулося засідання робочої групи з легалізації виплати зарплати на підприємствах Черкас Як інформують у міськраді Черкас, у департаменті соціальної політики відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На чергове засідання робочої групи офіційно запрошено 19 суб’єктів господарської діяльності. Із них заслухали 15 представників підприємств, зокрема: ТОВ «Центр інструментів», ПП виробничо-комерційне підприємство «Амаранта», ТОВ «Універсал сістем», ПП «Інтертранс-партнер», приватне будівельне підприємство «Електросигнал», Гаражний авто-кооператив «Жовтень», ТОВ «Дніпро –Експрес», ТОВ «Капрі – Бетта», ТОВ «Перший Черкаський Хостел», ФОП Колесник Михайло Іванович, ФОП Сорокіна Ірина Костянтинівна, ФОП Середа Олена Миколаївна, ФОП Іщенко Олександр Михайлович, ФОП Євчак Лілія Сервіровна, ФОП Аветісян Альвіна Мишаївна. Ще 12 представників підприємств надали письмові пояснення.

За інформацією Пенсійного фонду України в м. Черкасах, кількість застрахованих осіб, рівень оплати яких у січні 2018 року не перевищував розмір мінімальної заробітної плати (3732,00 грн.), збільшилась на 1704 особи (60,5 %).

Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру складає 9895 осіб (10,3% від загальної кількості найманих працівників), в області 31398 осіб, що дорівнює – 12,4%. У порівнянні з січнем 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у січні 2018 року збільшилась на 1392 особи.

Зростання кількості найманих працівників, які оформлені на умовах неповного робочого часу, може вказувати на тінізацію заробітних плат страхувальниками та мінімізацію витрат на сплату єдиного соціального внеску.

Результатом діяльності робочої групи є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті, збільшення кількості застрахованих осіб, збільшення офіційно працевлаштованих працівників, підвищення рівня оплати праці та додаткові надходження ПДФО. З початку 2018 року, згідно з поданими звітами з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в Черкасах було створено 520 нових робочих місць.

Прослідковується постійна тенденція у деяких страхувальників до збільшення кількості осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами ЦПХ. Цей факт може свідчити про порушення трудового законодавства, зокрема про підміну трудових відносин цивільно-правовими: у січні 2017 року таких осіб налічувалось 3533 особи, у січні 2018 року – 2433 особи, що на 768 осіб (24,0 %) менше ніж у попередньому звітному місяці та на 1100 осіб (31,1%) менше ніж у січні 2017 року.

Керівникам підприємств, які запрошуються на засідання робочої групи, рекомендовано вжити всіх невідкладних заходів щодо підвищення розміру середньомісячної розрахункової заробітної плати до встановленого законодавством мінімального рівня (3723,00 грн. з 01.01.18р.) та переведенням працівників, які зайняті на виробництві неповний робочий день (тиждень), на 40- годинний робочий тиждень.
13.03.2018 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter