Виконком відмовив перевізникам у підвищенні проїзду у черкаських маршрутках до 5-ти гривень

Виконком відмовив перевізникам у підвищенні проїзду у черкаських маршрутках до 5-ти гривень Як інформують у міськраді Черкас, виконком відмовився підтримувати підвищення проїзду у маршрутках.

Такої думки сьогодні дотримувались всі члени виконавчого комітету при розгляді питання щодо встановлення тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті. Зокрема, йшлось про підвищення з існуючих чотирьох гривень до п’яти.

Саме така вартість регламентована процедурою регуляторного акту, яка вже остаточно завершена. Про це повідомила присутнім на засіданні директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод.

За її словами, у поданих розрахунках перевізники надали обґрунтування доцільності підняття ціни на проїзд. Зокрема, суттєве здорожчання вартості пального, запчастин, витратних матеріалів, підвищення заробітних плат для працівників, енергоносіїв тощо.

Зі свого боку, перевізники, які сьогодні завітали до залу засідань, нарікали на збитковість перевезень. І, як аргумент, погрожували взагалі зупинитись чи відмовитись від маршрутів. Приміром, такі преценденти вже мали місце у Черкасах.

Як зауважив генеральний директор ПрАТ «Черкасиавтотранс» Володимир Соломенний, з 28-ми маршрутів нині в місті лишилось 21. Так, за останні роки через збитковість у Черкасах «зникли» маршрути № 2, 3, 13,14, 15,18 та 23.

Також Володимир Павлович констатував катастрофічний брак водіїв, які відмовляються працювати на таку відносну малу заробітну плату – близько 5 тисяч гривень, враховуючи шалене навантаження та виснажливий графік роботи. Адже не секрет, що водіям та кондукторам доводиться о 4-5 годині ранку прокидатись, аби встигнути на ранні рейси маршрутних автобусів, які розпочинають працювати вже з шостої.

Так, з 128 водіїв на підприємстві лишилось лише 82 і ті – переважно люди старшого віку. Молоді практично немає.

Генеральний директор ПАТ «Черкаське АТП-17127» Олена Куниця акцентувала, що за таких умов підприємства, які працюють на ринку громадських перевезень, не мають змоги розвиватись, оновлювати свій автопарк сучасними одиницями транспорту.

Окремо Олена Іванівна торкнулась теми пільгових перевезень, які підприємці здійснюють за свій рахунок. Тоді як у багатьох обласних центрах України відповідні витрати компенсуються з міського бюджету. Таким чином вдається тримати баланс щодо вартості проїзду. Проте у Черкасах останні три роки з міського бюджету приватні перевізники не отримують жодних дотацій. Тому, як вихід із ситуації, вимагають підняття вартості тарифу.

Вислухавши всі аргументи, члени виконкому апелювали до низької якості та умов перевезень у Черкасах. А саме – несправності деяких маршруток, навівши приклади, коли у тих безпосередньо під час руху відпадали колеса чи відвалювались двері. Про бруд, грубощі кондукторів, відсутність оголошувань назв зупинок, голосна музика, зокрема, «шансон» у салонах та багато іншого – годі й казати. Адже такі «реалії» черкаських маршруток.

Про це, зокрема, нагадав заступник міського голови та член виконкому Ігор Волошин, запропонувавши створити спеціальну комісію для ретельного вивчення цього питання.

Тоді як інший заступник міського голови та водночас – член виконкому Людмила Бордунос обурилась, що водії маршруток не зупиняються на всіх зупинках громадського транспорту та часто порушують правила дорожнього руху, влаштовуючи «перегони» на дорогах у прагненні набрати більше пасажирів. Тому запропонувала підготувати додаткові угоди для перевізників, де чітко виписати усі вимоги до їх роботи, ігнорування яких автоматично даватиме право до притягнення власників маршрутів до відповідальності, аж до розірвання з ними договорів.

У свою чергу міський голова Анатолій Бондаренко, реагуючи на напружену атмосферу в залі, наголосив, що виконавчий комітет представляє інтереси усієї громади міста. Тому мусить розважливо підійти до цього питання. А отже – пропонував відправити проект рішення про встановлення тарифу на проїзд у міського пасажирському транспорті Черкас на довивчення. Проте члени виконкому наполягли на голосуванні, висловившись усі проти його ухвалення.

Водночас, варто зазначити, що перевізників категорично не влаштувало таке рішення. Тому слід очікувати, що це питання підніматиметься на наступних засіданнях виконкому знову.
13.02.2018 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter