Аудит ДП "Оризон-Навігація" показав, що підприємство могло заробити додаткових 700 тис. грн., - Держаудитслужба

Аудит ДП "Оризон-Навігація" показав, що підприємство могло заробити додаткових 700 тис. грн., - Держаудитслужба Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Оризон-Навігація» за період з 01.04.2016 по 30.09.2017.

Підприємство входить до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Основні його напрями діяльності: ремонт озброєння та військової техніки, виготовлення продукції загальнотехнічного й іншого призначення, виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації, ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування тощо.

За досліджуваний період, здійснюючи прибуткову діяльність, підприємство мало резерви та можливості для значного покращання фінансових результатів. Однак невиконання умов договорів контрагентами (несвоєчасний переказ коштів за отримані товари, роботи, послуги) призвело до відволікання обігових коштів підприємства на суму майже 1,5 млн грн та, як наслідок, зростання зобов’язань перед постачальниками комплектуючих матеріалів.

Через те, що умовами окремих договорів не визначено розміру штрафних санкцій за порушення строків розрахунків, ДП «Оризон-Навігація» втратило можливість нарахувати та стягнути штрафні санкції (пеню) розрахунково на 74 тис. грн.

В обліку підприємства є дебіторська заборгованість боржників терміном понад 3 роки, які в судовому порядку визнані банкрутами, або перебувають на стадії ліквідації. Це може призвести до втрати активів на загальну суму понад 141 тис. грн.

Через невжиття керівництвом підприємства ефективних управлінських заходів із передачі державного майна в оренду підприємство не отримало доходів майже на 700 тис. грн. Крім того, на утримання приміщень, які не використовуються, витрачено понад 514 тис. грн.

Підсумувавши загальні результати проведеного аудиторського дослідження, аудиторська група запропонувала перелік заходів, необхідних для підвищення ефективності управління коштами і майном ДП «Оризон-Навігація» та покращання його фінансових результатів.
11.01.2018 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter