Черкаська облрада ухвалила бюджет області на 2018 рік

Як інформують у Черкаській ОДА, Черкащина вже з обласним бюджетом на наступний рік. Загальний його обсяг визначено у розмірі 8 млрд 329 млн грн. Ухвалили документ депутати обласної ради минулої п’ятниці.
Черкаська облрада ухвалила бюджет області на 2018 рік

Збалансований та з урахуванням першочергового забезпечення соціальних стандартів – саме таких принципів дотримувалися в Департаменті фінансів при розробці кошторису. Загалом власні доходи загального фонду зросли у порівнянні з 2017 року на 13% і становлять 848 млн грн. Основним джерелом наповнення доходної частини є податок на доходи фізичних осіб, частка якого у загальному обсязі власних доходів становить 84 %.

Додатковим навантаженням на бюджет стала передача на фінансування з обласного бюджету вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної форми власності, які до цього часу утримувалися з державного бюджету.

З державного бюджету передбачається 7 млрд 345 млн грн трансфертів. Основна їхня частина – цільові субвенції на фінансування загальнодержавних програм соціального захисту, освіти, охорони здоров’я. А також нова субвенція на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Йдеться про 392 млн грн.

Наступного року лишається без змін механізм фінансування пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги. Крім того з місцевих бюджетів коштами відповідної субвенції з державного бюджету буде надаватися низка нових соціальних допомог. Також у бюджеті встановлено взаємовідносини з 20 новими об’єднаними територіальними громадами.

Передбачено фінансування низки соціальних програм. Зокрема на комплексну програму «Турбота» спрямують майже 20 млн грн, надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю – 21,4 млн грн, оздоровлення та відпочинок дітей – 6,2 млн грн, санаторне лікування, забезпечення учасників АТО житлом – 1,6 млн грн, забезпечення житлом молоді – 1,3 млн грн та ін.
27.12.2017 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter