Майборода: 2016 року близько 84 млн. грн. з бюджету розвитку Черкас так і не були освоєні

Майборода: 2016 року близько 84 млн. грн. з бюджету розвитку Черкас так і не були освоєні Член політради міської організації партії «Солідарність» Любов Майборода оприлюднила порівняльний аналіз виконання бюджету розвитку Черкас за 2015-2016 роки.

На її думку, в бюджеті розвитку міста Черкаси в 2016 році освоєно коштів в 2,3 рази або на 252 млн. більше, ніж в попередньому 2015 році (440 млн. грн. проти 188 млн. ).

Лідером в освоєнні коштів є департамент житлово-комунального комплексу, який витратив майже 200 млн. гривень на капітальні ремонти доріг, тротуарів, житла, придбання техніки. В минулому році вдвічі в порівнянні з попереднім роком зросли видатки на ремонти шкіл, садочків, придбання обладнання та комп`ютерної техніки.

Такі можливості в освоєнні коштів стали наслідком політики децентралізації, тобто збільшення фінансового ресурсу на місцях для виконання повноважень.

Освоєння коштів вимагало оперативного менеджменту та постійного контролю за проведенням робіт від головних розпорядників коштів. Не всі департаменти виявились готові до виконання поставлених завдань та залучення ефективних підрядників. 84 млн. гривень, або кожна шоста гривня від загального кошторису бюджету розвитку так і не були освоєні, хоча на банківських рахунках, на відміну від попередніх років, кошти були.

Прикладом невдалої організації робіт є ремонт бульвару Шевченка, коли наприкінці року в центрі міста зняли верхній шар асфальту. Це було критично не продумане рішення, як і те, коли під час вшанування пам`яті жертв Голодомору 26 листопада на Соборній площі міста о 16-00, поруч били відбійні молотки.

Наразі є необхідність якнайшвидше прийняти бюджет розвитку на 2017 рік. За умов інфляції йде постійне зростання вартості робіт, що є по суті втратою коштів.
10.01.2017 08:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter