Директор КП "Черкасиводоканал": Ситуація з блокуванням наших рахунків створена штучно тими, хто хоче дестабілізувати ситуацію в Черкасах

Директор КП "Черкасиводоканал": Ситуація з блокуванням наших рахунків створена штучно тими, хто хоче дестабілізувати ситуацію в Черкасах Якщо рахунки КП «Черкасиводоканал» і далі будуть заблоковані, – можливостей підприємства для безперебійного постачання води в місто вистачить усього на місяць. Як інформують у міськраді Черкас, про це сьогодні під час засідання виконавчого комітету повідомив директор «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

За його словами, борг КП «Черкасиводоканал» перед ПАТ «Азот» наразі сягає 18,9 мільйонів гривень. Ця заборгованість виникла через збиткові тарифи та невчасне погашення державою різниці в тарифах.

– Упродовж 2012-2014 років підприємство працювало в збиткових умовах, нараховувалася різниця в тарифах. Усі розуміли, що коштів у державі не вистачає, треба трошки потерпіти й у кінці року окремою постановою уряду провести взаємозаліки на списання заборгованості як перед ПАТ «АЗОТ», так і перед «Черкасиобленерго», – розповів Сергій Овчаренко. – На початку 2015-ого року ми провели взаємозаліки на списання заборгованості й погасили близько 35 мільйонів гривень боргу тільки перед «Азотом».

Утім, каже він, тоді ж представники «АЗОТу» подали зустрічні позови й на попередню заборгованість, яка вже була майже погашена, нарахували пені й штрафи (у розмірі 10 млн 3 тисячі грн).

– На нашому підприємстві сьогодні надзвичайно складна ситуація. Уже 4 дні заблоковані рахунки, тож ми не проводимо жодних фінансових операцій, не купуємо матеріали, реагенти. У таких умовах довго працювати підприємство не може, – наголосив керівник КП «Черкасиводоканал». – Я впевнений, що ця ситуація створена штучно. Оскільки відшкодувати одним платежем майже 19 млн грн ми не можемо. Напевно, це все комусь вигідно, щоб дестабілізувати ситуацію в нашому місті.

Він розповів, що вчора звернувся з офіційним листом до міського голови, в якому запропонував декілька можливих варіантів розвитку подій. Серед таких – передати в комунальну власність міста очисні споруди, які, за словами Сергія Овчаренка, тимчасово перебувають в оперативному управлінні ПАТ «АЗОТ» та не є їхньою власністю.

– Інакше такі питання виникатимуть і надалі, – каже він. – Від того, як швидко ми зараз вирішимо проблему погашення заборгованості, залежить робота підприємства в майбутньому. На сьогодні в нас лишилося реагентів для очистки води максимум на місяць.

Натомість міський голова Анатолій Бондаренко обурився блокуванням рахунків підприємства. Мовляв, на найближчу сесію виноситься питання про виділення понад 5 млн грн для погашення боргу перед ПАТ «АЗОТ». Під час зустрічі з керівництвом товариства місто зобов’язувалося сплатити частину боргу. Про що свідчить відповідний гарантійний лист.

– Якщо попередня влада спекулювала відносинами з «Азотом», то ми хочемо налагодити партнерські стосунки. Але в разі, якщо нас будуть ставити в такі умови, як зараз, то ми змушені будемо відповідно реагувати в межах чинного законодавства, – зауважив Анатолій Васильович.

Крім того, він відзначив, що з керівництвом товариства «АЗОТ» будуть проведені ще одні перемовини.
11.03.2016 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter