З фронтів «тарифної війни»: кому не зайві 700-900 грн., вкрадених черкаською владою, звертайтесь у суд!

З фронтів «тарифної війни»: кому не зайві 700-900 грн., вкрадених черкаською владою, звертайтесь у суд! То хто ж переможе у «війні», яку пан Одарич оголосив міській громаді Черкас, підписавши рішення міськвиконкому №1747 від 25.11.2008. «Про встановлення вартості житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій»?
Ошелешена цим віроломним нападом громада капітулювала, керуючись одвічним – «обуха батогом не переб’єш» і почала сплачувати нові, захмарні тарифи.
Але наприкінці 2008 року перший секретар Черкаського обласного комітету СПУ Олексій Малиновський звернувся з листом до прокурора м. Черкаси щодо незаконності встановлення тарифів на послуги утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. І неочікувано, на бік місцевої громади став тодішній прокурор Черкас В.Сук.

Удар по «агресору» у відповідь було нанесено 25 березня 2009 року прокурорським протестом на вищезгадане рішення міськвиконкому.
Але «вільнодемократична» (від докорів совісті?) команда мера рішуче відбила цю атаку і пішла у наступ, відхиливши припис прокурора. У свою чергу, той звернувся з позовом до Черкаського адміністративного суду. Знову ж таки, неочікувано, ця поважна судова інстанція стала «союзником» черкасців, що засвідчила її постанова від 15 червня 2009 року з однозначним вердиктом – визнати незаконним і скасувати рішення міськвиконкому про підвищення тарифів на комунальні послуги.
Проте пан Одарич і Ко складати зброю не збирались, і оскаржили цю постанову у Київському апеляційному адміністративному суді. Однак столичні судді підтримали своїх черкаських колег і залишили скаргу без задоволення. Сталося це 3 лютого вже 2011 року. Тобто, судова тяганина тривала більше двох років, а отже з наших кишень чиновники незаконно цупили «кревні», зароблені тяжкою працею.

На підставі цих судових рішень прокуратурою м. Черкаси 17 березня 2011 року керівникам комунальних підприємств – службам утримання будинків внесено приписи, якими останніх зобов’язано вжити заходів щодо перерахунку зайво отриманих коштів за спожиті комунальні послуги споживачами цих послуг та повернення їх платникам, а також зобов’язано плату за комунальні послуги справляти у відповідності до рішення Черкаської міської ради №1473 від 16 жовтня 2007 року «Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій».
Одночасно, прокуратурою міста Черкаси внесено припис Черкаському міському голові, яким останнього зобов’язано забезпечити контроль за здійсненням перерахунку зайво отриманих коштів за спожиті комунальні послуги споживачами цих послуг та поверненням їх платникам підконтрольними виконавчому комітету Черкаської міської ради підприємствами.

На наш запит – коли такий перерахунок буде зроблено, пан Одарич, з притаманною йому зарозумілістю відповів наступне: «…Результативна частина рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.06.2009 року не містить зобов’язань вчинити певні дії, що унеможливлює його виконання». Отже, шановні жителі «славного козацького міста», наступ «вільнодемократичних військ» на ваші життєві інтереси триває. Фактично, пан Одарич позивається не з прокуратурою і суддями, а з усіма нами, у тому числі і з тими, хто віддав за нього голос на минулих виборах.
Він все ще сподівається на перемогу у цій «війні» за підтримки якихось своїх столичних покровителів, котрі, мабуть, мають бізнесові інтереси у Черкасах. Його посилання на те, що виконання рішення суду є неможливим, виглядає просто абсурдно. Уявіть собі, що спійманий на гарячому кишеньковий злодій відмовиться віддавати гаманця потерпілому, посилаючись на те, що у Карному кодексі така процедура не прописана. Смішно - аж до сліз. Цинізм та зухвальство вражає: вкрадені по суті гроші повертати ніхто не збирається! Як вкрасти, то механізм є, як повертати – немає!
Ви, шановні читачі, можете легко підрахувати, на яку суму обдурив вас Черкаський міськвиконком на чолі з С.Одаричем. Ці кошти ви могли б витратити на продукти харчування, ліки, чи придбання чогось вкрай необхідного. А пішли вони зовсім на інші цілі…

І що ж далі? Чи будуть зроблені перерахунки? Чи отримають люди зайво сплачені гроші? Чому тарифи зростають, а їх якість незадовільна? Де економічна обґрунтованість цього зростання? Коли Одарич повернее вкрадені гроші?
І цих «Чому?» та «Коли?» у людей достатньо. А у відповідь – або мовчання з боку влади, або брехня…

Тому Черкаським міським комітетом СПУ було прийнято рішення довести «тарифну війну» з місцевим «агрессором» до переможного кінця. На протязі серпня – грудня минулого року було проведено близько десятка акцій протесту, пікетів, мітенгів, спрямованих на відстоювання своїх законних прав громадою Черкас.
В громадській приймальні Соціалістичної партії України за адресою: м.Черкаси, вул.Байди Вишневецького 32-а, ( тел. 37-95-69, 32-01-11) весь цей період працювала і працює зараз юридична служба, яка надає допомогу кожній людині, яка до нас звертається.
Також ми попросили прокуратуру Черкаської області дати правову оцінку стану додержання законодавства комунальними підприємствами міста Черкаси.
У відповіді з прокуратури зокрема сказано, що рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.06.2009 року набрало законної сили 03.03.2011 р., але воно не містить майнового характеру, або вимог, які зобов’язують виконком Черкаської міської ради вчинити певні дії, а лише визнає дії міської ради незаконними.
Тому прокуратура рекомендує «… Відповідно до ст.56 Конституції України кожний громадянин має право на відшкодування за рахунок органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями при здійсненні ними своїх повноважень…
…Визнання судом рішення виконкому Черкаської міської ради незаконним є недостатнім для відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а лише дає підстави для звернення громадян, яким воно завдало шкоди, до суду із відповідною позовною заявою».
А минулого тижня вже прокуратура Черкас приємно вразила: вона допоможе всім охочим з оформленням позовних вимог до міськради за переплачену комуналку.
- Прокуратура міста Черкаси здійснює представництво інтересів громадян шляхом пред’явлення позовних заяв про здійснення перерахунку зайво нарахованих та сплачених громадянами на підставі незаконного рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради, коштів за спожиті комунальні послуги, - повідомляє прокурор Черкаської міської прокуратури Т. Ситник
Отже – перемога? Поки що – ні. Але Корсунь-Шевченківський котел «агресору» вже забезпечений! Разом – ми можемо перемагати в «тарифній війні»!
Кожний, кому не зайві 700 – 900 грн., які у вас вкрала місцева влада - звертайтеся до суду. Тим більше, що люди виграли вже не один суд!

Дар'я Чепурна «Народна правда»


18.06.2012 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter