Одарич заявляє, що дехто вкладає "багато брехні" в ймовірне об`єднання Черкаситеплокомуненрго й ТЕЦ

Як заявляє мер Черкас Сергій Одарич, останнім часом багато брехні «вкладається у вуха» громадськості щодо роботи Черкаської ТЕЦ та КП «Черкаситеплокомуненерго» та необхідності їх об’єднання.

Як інформують у міськраді Чекрас, на прес-конференції Сергій Одарич пояснив журналістам що відбувається у теплопостачальній галузі міста та спрогнозував перспективи на майбутнє.

– На «Черкаській ТЕЦ» тепло виробляють не тільки з газу, але й із вугілля, тому воно значно дешевше, – констатував міський голова. – З 1 квітня ціна за спожите тепло для населення дорівнюватиме 601 грн. за гігакалорію (без ПДВ) на «Черкаситеплокомуненерго» та 1 травня зросте до 512 грн. за гігакалорію (без ПДВ) – на «Черкаській ТЕЦ».

Проте, на його думку, нинішнє підвищення на газ – не остаточне. І в перспективі населенню слід готуватись до наступного підняття цін на блакитне паливо, орієнтовно, втричі.

Сергій Одарич акцентував, що в Черкасах здешевлення тепла досягається за рахунок потужностей «Черкаської ТЕЦ». Адже це підприємство на відміну від «Черкаситеплокомуненерго», використовує не лише блакитне паливо, але й вугілля.

– Кілька років міська влада докладає зусиль для того, щоб максимально об’єднати мережі для транспортування тепла, аби кожний об’єкт міг отримати мінімум два різних джерела теплової енергії. По-перше, це необхідно з погляду безпеки. Адже коли десь трапляється аварія, то, якщо мережі не об’єднані, подачу тепла організувати неможливо. По-друге, це дає можливість здешевити вартість тепла за рахунок використання не тільки газу, але й вугілля, – зауважив Сергій Олегович.

А також додав, що під’єднати до об’єднаної тепломережі поки не можливо мікрорайони Луначарського, Соснівку та Дахнівку. Аналогічна ситуація складається і по Митниці, куди подається тепло лише з припортової котельні.

Аби забезпечити подачу тепла на Митницю з інших джерел, тиждень тому міськвиконком затвердив інвестиційну програму «Черкаської ТЕЦ» щодо прокладання ділянок трубопроводу. Міський голова сподівається, що цю програму буде погоджено й міською радою.

До речі, говорячи про перспективи використання вугілля, Сергій Одарич акцентував, що міський бюджет щороку отримує 10-12 мільйонів гривень від надходження екологічного податку 99 відсотків якого сплачує «Черкаська ТЕЦ».

Водночас спрогнозував, що і надалі вартість газу зростатиме. Тоді як збережеться пільгова ціна на газ для промисловості. Це потрібно, аби вартість вироблених в Україні товарів була конкурентоспроможна. До речі, подібні підходи, коли промисловість платить за газ дешевше, ніж населення, діють в усій Європі.
07.04.2015 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter