Радуцький: ЄБРР згоден не штрафувати "Черкаситеплокомуненерго" за прострочені платежі, але вже за 6 % річних

У відповідь на ухвалене звернення депутатів Черкаської міської ради від 26.02.2015 року до ЄБРР не застосовувати штрафні санкції до КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» за прострочені платежі та надання додаткового пільгового періоду терміном на 2 років директор представництва Європейського банку в Україні Шевкі Аджунер повідомив, що реструктуризація існуючого кредиту можлива тільки під 6 відсотків річних. Тоді як у 2008 році комунальне підприємство брало кредит під 3,75 відсотків річних.

Як інформують у міськраді Черкас, про це під час сьогоднішньої прес-конференції розповів секретар міської ради Олександр Радуцький. За його словами, за ці роки кредитний рейтинг міста, відповідно до Національної рейтингової шкали, знизився із «BBB» (що характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками) до «CCC» (характеризується дуже низькою кредитоспроможністю; потенційна вірогідність дефолту).

– Наразі місто Черкаси вже так набралося валютних боргів, що можливість ці банки вже бояться з нами працювати й виставляють нам дуже низькі рейтинги. Це водночас унеможливлює й нашу співпрацю з ними, – сказав Олександр Романович. – На мою думку, зараз погоджуватися на ці умови не можна. Адже наш бюджет розвитку вже й так законсервований на 60 млн. грн., департамент фінансів проситиме виконком і депутатів закласти на це ще 21 мільйон.

Натепер вихід із такої ситуації секретар міської ради вбачає у визначенні КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» єдиним виконавцем послуг із теплопостачання населенню міста. На його думку, це дозволить передовсім підвищити соціальну справедливість, оскільки для всіх жителів міста діятиме єдиний тариф. Якщо досі різниця в оплаті за опалення квартири площею 50 квадратних метрів складала в межах 2 гривень у місяць, то нині може перевищити 50 грн. (залежно від надавача послуг ТЕЦ чи ЧТКЕ). А ще, каже, це дасть змогу створити конкурентні умови. Мовляв, окрім ТЕЦ і ЧТКЕ виробляти тепло можуть й інші підприємства.

– Зараз у достатньо велику кількість будинків опалення подається через магістральні мережі ТЕЦ, а потім транзитом через теплові пункти та мережі ЧТКЕ – у будинки. ТЕЦ сплачує за транзит тепла єдину суму, тож «Черкаситеплокомуенерго» абсолютно не вигідно оновлювати такі свої мережі, бо втрати тепла на їх фінансовий результат не впливають. Коли ж буде єдиний надавач послуг із теплопостачання, він слідкуватиме за тим, аби мережа максимально зберігала тепло, – повідомив Олександр Радуцький.

Секретар міської ради розповів, що була проведена нарада з обговорення цього питання, у якій взяли участь як представники Черкаської ТЕЦ, так і «Черкаситеплокомуенерго». Він переконує, що таке об’єднання для міста нічим не загрожує.

Також він повідомив, що нині борг комунального підприємства перед Черкаською ТЕЦ за куплене тепло сягає 34 мільйони гривень, а перед ЄБРР – 1,5 млн. євро. Серед іншого він повідомив, що завтра на засідання виконкому виноситься питання «Про звернення до КМУ щодо визначення єдиним виконавцем послуг з транспортування та постачання теплової енергії у м. Черкаси КПТМ «ЧТКЕ». А вже в цей четвер на сесії депутати розглянуть проект рішення «Про створення тимчасової комісії по перевірці економічної діяльності КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».
06.04.2015 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter