Одарич: Після 1 квітня тариф на тепло в Черкасах - один із найнижчих в Україні

Одарич: Після 1 квітня тариф на тепло в Черкасах - один із найнижчих в УкраїніІз 1-ого квітня вартість однієї гігакалорії тепла для жителів Черкас становитиме 598 гривень. Як інформують у міськраді Черкас, при цьому, навіть із урахуванням у ній інвестиційної складової (зокрема, це видатки на погашення кредиту ЄБРР). у нашому місті тариф на тепло лишатиметься одним із найнижчим в Україні.

Про це поінформував під час сьогоднішньої прес-конференції Сергій Одарич.

– На жаль, зараз справджуються мої передбачення, зроблені в 2006 році. Ще тоді я відверто говорив людям про те, що газ у нас коштуватиме близько 400 доларів, – пригадав міський голова. – Тож із 1 квітня відбудеться перший етап підвищення ціни на газ для населення. Уже готові всі відповідні рішення і регулятор планує на цьому тижні їх затвердити. Складова на обслуговування й погашення кредиту міжнародному банку в цьому тарифі становить 11 відсотків. При цьому завдяки програмі модернізації, втіленій завдяки фінансовій допомозі ЄБРР, економія для громадян, за попередніми підрахунками, у середньому по сезону становитиме близько 17-18 відсотків.

Водночас, як наголосив Сергій Одарич, зараз у тариф закладена вартість газу для населення в розмірі чотири тисячі гривень. Утім, упродовж цього й наступного років вона наблизиться до ринкової – 11 тисяч.

– Навіть із включенням інвестиційної складової в Черкасах тариф лишатиметься одним із найнижчих в Україні, – підкреслив він. – Це завдяки тому, що нам вдалося суттєво зменшити втрати в мережах при транспортуванні й коефіцієнт корисної дії наших котелень є, по суті, найвищим в Україні. Немає жодного міста, в якому були б такі низькі втрати, як у наших мережах. Аби ми цього не робили, то місто б очікував колапс.
24.03.2015 13:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter