На черкаському водоканалі з`явиться діагностична лабораторія для перевірки стану мереж

На черкаському водоканалі з`явиться діагностична лабораторія для перевірки стану мереж
За інформацією прес-служби КП «Черкасиводоканал», діагностична лабораторія для визначення внутрішнього технічного стану мереж водопроводу і каналізації незабаром з'явиться на водному підприємстві Черкас. Кошти на неї закладено в бюджеті розвитку міста на 2012 рік.
- Вартість устаткування такої лабораторії складає близько мільйона гривень, - розповідає директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко. - Тисяч 200-ті коштуватиме автомобіль, який дозволить зробити лабораторію мобільною.
За словами очільника підприємства, діагностичні лабораторії були представлені на виставці “Aqua Ukraine”, яка проходила в Києві у листопаді 2011 р.
- На виставці ми разом з мером Сергієм Одаричем обговорили необхідність мати таку лабораторію в нашому місті, оскільки це дозволить запобігати аварійним ситуаціям, а, отже, зберегти кошти, які щороку витрачаються на ліквідацію поривів, - додає Сергій Овчаренко.
Діагностична лабораторія дозволяє без розкопки ґрунту знаходити підземні інженерні комунікації, підключення до мереж, зокрема і незаконні, визначати внутрішні технічні параметри труб та направлення трас.
Наприклад, для обстеження каналізаційної мережі роботозований механізм, оснащений приладами освітлення та відеокамерою, опускається в колодязь, і за допомогою пульта керування рухається по колектору. Зображення внутрішнього стану труби виводиться на монітор комп'ютера і фахівці підприємства мають змогу його оцінити. Як наголошує Сергій Овчаренко, практика проведення подібних робіт існує в усьому світі. На жаль, в Україні мобільні діагностичні лабораторії має небагато комунальних підприємств, оскільки при збитковому тарифі віднайти кошти на таку покупку вкрай важко. Хоча в перспективі це устаткування допоможе економити, адже дозволить вчасно виявляти проблемні місця у застарілій мережі, яка потребує величезних капіталовкладень для ремонту та підтримання її в робочому стані.
16.01.2012 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter