Черкаським риночникам обіцяють у міськраді, що орендна плата зростати не буде

Черкаським риночникам обіцяють у міськраді, що орендна плата зростати не будеОрендна плата для підприємців, які торгують на ринках Черкас, підніматись не буде. Про це інформують у міській раді Черкас.

У цьому запевнили людей, які 27 січня завітали на сесію міськради, більшість власників ринків. Їх, нагадаємо, на останній сесії міської ради запросили керівництво міста та депутати, аби почути думку власників ринків щодо підвищення плати за землю та як це вплине на орендну плату для підприємців, котрі там торгують.

Секретар міської ради Олександр Радуцький розповів, що донині керівництво ринків, які діють на території Черкас, сплачували до міського бюджету мізерні кошти за землю, що складало лише один відсоток від її нормативної грошової оцінки. Наприклад, ринок «Центральний» за один квадратний метр земельної ділянки платив лише 92 копійки в місяць, «Криваліївський» – 75 копійок; «Ярославський» – 50 копійок; автомобільний ринок, що у ПЗР Черкас, – 49 копійок тощо.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила, що, як правило, керівництво ринків встановлюють для підприємців досить високі ціни за оренду торгівельних площ, тоді як до бюджету міста сплачують копійки.

Звертаючись до численних торговців на ринках Черкас, які прийшли на сесію із закликами не знищувати малий бізнес, Наталія Володимирівна акцентувала, що керівництво ринків маніпулює їхньою думкою, налаштовуючи людей проти міської влади. Тоді як місто жодним чином не впливає на ціну оренди торгових площ на ринках Черкас (більшість яких перебуває у приватній власності) – це виключна компетенція їх керівництва.

– Свого часу «круті» «віджали» чималі території міської землі, оформивши її у постійне користування. Вони розгорнули там торгівельну діяльність і отримують значні прибутки, сплачуючи до міської казни за землю – мізер. Вважаю, це – ненормально, коли з підприємців власники ринків беруть по 200 гривень за квадратний метр площі в місяць, а до бюджету платять менше однієї гривні, – відзначила Наталія Володимирівна.

– Тож прошу власників ринків – не заграватись і не маніпулювати думкою людей. Адже жодне місто в Україні не встановило орендну ставку за землю нижче трьох відсотків, – підсумувала Наталія Джуган.

У своїх виступах власники ринків в переважній більшості обіцяли залишити на колишньому рівні орендну плату за користування торговими місцями. Оскільки, зараз чимало підприємців вимушені згортати свій бізнес через низькі прибутки та неможливість платити зависоку оренду.

Аби бути певним у щирості таких обіцянок, секретар міської ради Олександр Радуцький звернувся до керівників ринків з проханням надати до міської ради відповідні письмові гарантії щодо цього.

Єдиним, хто заявив про ймовірне підняття цін на свої послуги став власник «Авторинку» по вул. Ярославській, що у Південно-Західному районі Черкас, Сергій Крохін, який скаржився на зниження прибутку та неможливість сплачувати земельний податок за чималу площі території ринку.

Аргументи депутатів, щодо того, аби в такому разі відмовитись від частини території «Авторинку», Сергій Володимирович проігнорував, наголосивши на доцільності підняття вартості своїх послуг. Разом з тим, пообіцяв, незначне зростання, аби покрити витрати.
28.01.2015 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter