У Тальнівському районі на базі Лоташівської ГЕС збудують сонячну електростанцію

У Тальнівському районі на базі Лоташівської ГЕС збудують сонячну електростанціюЯк відомо, Віктор Янукович доручив Уряду створити і реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження і енергоефективності. Щодо розвитку малої енергетики, Черкащина знаходиться у трійці найкращих в Україні.
За повідомленням начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Потапкіна, одним із напрямків пошуку альтернативних видів палива у нашому регіоні є розвиток мережі малих гідроелектростанцій.
В області діє регіональна програма розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області на 2011-2020 роки, затверджена обласною радою у вересні 2011 року.
Нинішнього року, зокрема, на базі Лоташівської ГЕС Тальнівського району заплановано будівництво сонячної електростанції, потужністю 200 кВт. Вартість робіт становить 6 млн. грн.
Нову Стеблівську міні-ГЕС сифонного типу, потужністю 110 кВт, з виробництвом за рік 300 тис. кВт год електроенергії планується побудовати на санітарному скиді водосховища діючої Стеблівській ГЕС у Корсунь-Шевченківському районі. На даний час вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та проводиться узгодження відведення землі.
У 2012 році малими ГЕС області прогнозується виробити понад 18 млн. кВт год електроенергії.
У 2012 році ТОВ “Енергетично-інвестиційна компанія” м. Київ планується відкриття Мокрокалигірського родовища буровугільного розрізу відкритим способом (с. Лисяча Балка, Катеринопільський район).
Товариство планує інвестувати в проект власні кошти у розмірі 10 млн.грн.
Об’єм видобування – 300 тис.тонн вугілля на рік.
26.01.2012 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter