Директор ПАТ "Юрія": Через агресію Росії українські виробники сиру втратили всі ринки збуту

Директор ПАТ "Юрія": Через агресію Росії українські виробники сиру втратили всі ринки збутуДепутат Черкаської міської ради, генеральний директор ПАТ «Юрія» Олег Кашко проаналізував проблеми молочної галузі України у зв`язку із втратою російського ринку. Про це інформують у Черкаському прес-клубі.

Більшість українських підприємств назавжди втратили основний ринок збуту своєї продукці, вважає О. Кашко, оскільки їх діловими партнерами були російські підприємства.

- Я працюю у молочній промисловості - і нас також торкнулася криза, досить вагома. Зокрема – у виробництві та реалізації твердих сирів. Адже практично 60-70% вироблених в Україні твердих сирів експортувалося у Росію. У зв’язку із політичною ситуацією в Україні та військовою агресією з боку Росії, практично всі виробники сиру водночас втратили ринок збуту. Перед усіма ними постало гостре питання: скорочувати виробництво, звільняти працівників чи шукати вихід із кризи. Адже така кількість сирів, яка вироблялося в Україні, нам не потрібна. Стандарти якості далекі від вимог ЄС – та і такого виду продукції у них і без нас вистачає. Багато виробників перейшло на випуск сухих молочних продуктів та вершкового масла (СЗМ, ЦСМ, казеїн, суха сироватка). Це дало можливість вийти на європейські ринки - у Європі спостерігається дефіцит такої продукції та у цьому випадку ми можемо забезпечити відповідність їх стандартам.
Звичайно, такий перехід вимагає модернізації виробництва і додаткових фінансових вкладень, а також – перегляду стандартів та нормативної бази. Проте, це диктують самі вимоги динаміки сучасного життя. Лише підприємства, що зможуть швидко і адекватно реагувати на зміни ринку, мають шанс нормально розвиватись.
17.07.2014 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter