У Черкасах 1-му заступнику Мінсдоху запропонували зменшити соцвнесок на 20 %, щоб вивести зарплати з тіні

У Черкасах 1-му заступнику Мінсдоху запропонували зменшити соцвнесок на 20 %, щоб вивести зарплати з тініПерший заступник міністра доходів і зборів України Ігор Білоус припускає можливість реалізації пілотного проекту щодо зменшення розміру єдиного соціального внеску до 20-ти відсотків. Про це він заявив під час зустрічі з черкаськими підприємцями, інформують у Черкаській ОДА.

Із такою пропозицією до Ігоря Білоуса вийшов голова Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков. Він переконаний – зменшення єдиного соцвнеску дозволить роботодавцям відмовитися від звички сплачувати зарплату в "конверті" та навіть сприятиме підвищенню офіційних зарплат.

– Ми вже упродовж останніх двадцяти років обговорюємо вивід заробітної плати "із тіні", але здолати це так і не виходить, – сказав Борис Райков. – Треба йти на зустріч один одному. Основна проблема полягає у навантаженні на фонд оплати праці. Для прикладу, за нашими підрахунками у Черкаській області цей фонд сягає 750 мільйонів гривень, але з урахуванням єдиного соцвнеску на рівні 39 відсотків нараховуємо 280-300 мільйонів. Зі зменшенням ЄСВ до 20-ти відсотків більшість бізнесменів, думаю, будуть готові спрямувати на підвищення заробітної плати кошти, які вивільняються.

Як запевнив Ігор Білоус, такі пропозиції міністерство вже розглядало й нині триває відбір області для запровадження пілотного проекту щодо зменшення ЄСВ. Як варіант розглянуть і Черкаську.

– Насправді ця ініціатива не нова. У нас є п’ять різних варіантів, які крутяться довкола вирішення цієї проблеми, зараз ми їх обраховуємо, – сказав Ігор Олегович. – Однак зниження єдиного соцвнеску одразу по всій Україні до 20-ти відсотків призведе до дірки в бюджеті на рівні 50 мільярдів у рік. А з нинішньою казною перекрити її просто неможливо.
07.07.2014 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter