Центр зайнятості: Як правило, освітній рівень молодих черкащан дуже високий. Але достойної роботи для них обмаль

Центр зайнятості: Як правило, освітній рівень молодих черкащан дуже високий. Але достойної роботи для них обмаль Про працевлаштування молоді та про послуги, які їй готова надати Державна служба зайнятості, розповіла в програмі «У фокусі подій» на ОДТРК «Рось» заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Кочанова.

Вона зауважила, що ця проблема актуальна не лише в Україні. Серед тих, хто звернувся до центрів зайнятості області, 41% молодих людей. І найбільше потерпає вікова категорія до 24 років.

– Молодь до нас приходить дуже різна. Хтось щойно закінчив школу, хтось уже попрацював за професією, але бажає змінити свій фах, хтось прагне працювати за фахом, але, на жаль, отримав незатребувану на ринку професію, і знайти роботу не може. Як правило, усі молоді люди мають високий освітній рівень, знаються на новітніх технологіях, володіють іноземними мовами. Відповідно, і планка пошуку роботи та вимоги до рівня заробітної плати у них високі, – розповідає Світлана Вікторівна. За її словами, проблема в тому, що якість вакансій не дуже висока і не задовольняє очікувань амбітних молодих людей.

– З початку року центри зайнятості області отримали понад 20000 вакансій, але розмір зарплати – від мінімального до середнього по області, і лише 4% роботодавців готові платити заробітну плату, вищу за середньообласний рівень, – говорить заступник директора обласного центру зайнятості. – Зрозуміло, що не всіх молодих людей це задовольняє. Але я б радила іти на роботу хоча б для отримання досвіду, підвищення кваліфікаційного рівня, щоб у подальшому будувати успішну кар’єру та претендувати на вищу заробітну плату.
03.07.2014 19:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter